مقالات آموزشی قالیشویی نوین

روش تمیز کردن لکه چای و قهوه از روی مبلمان

By فروردین 24, 1399همه مطالب
Cleaning coffee stains from furniture
اکثر افراد تجربه ریختن چای و قهوه روی لباس یا مبل را دارند. قهوه و چای نوشیدنی‌هایی تحسین شده و خاص هستند که در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارند. میلیون‌ها نفر در دنیا روز خود را با خوردن یک فنجان قهوه یا چای شروع می‌کنند. با این حال، مسئله‌ای که وجود دارد این است که این نوشیدنی‌ها به راحتی در هر جایی ریخته می‌شوند و لکه‌های سرسختی را از خود به جای می‌گذارند. اگر مبلمان‌تان گران قیمت است، توصیه می‌کنیم که برای از بین بردن این لکه‌ها، حتما به دنبال شماره قالیشویی باشید و از خدمات حرفه‌ای آنها استفاده کنید. اما اگر برای از بین بردن لکه چای و قهوه از روی مبلمان به دنبال روش ساده‌تری هستید، ما را تا انتها این مقاله همراهی کنید.
این لکه‌ها بسیار قوی هستند و از این رو نمی‌توان به راحتی آنها را پاک کرد. از طرفی ریختن چای و قهوه روی مبلمان، آن هم هر از گاهی، اجتناب‌ناپذیر است. از این رو بسیار حیاتی است که راه‌حل این مشکل را بدانید تا بتوانید در اسرع وقت این لکه‌ها را از بین ببرید.

روش پاک کردن لکه چای و قهوه از روی مبلمان

احتمال ریختن قهوه و چای روی مبلمان بسیار زیاد است. زیرا ما بیشتر اوقات برای خوردن یک فنجان چای یا قهوه و دیدن فیلم مورد علاقه خود، روی مبل می‌نشینیم. بنابراین گاهی پیش می‌آید که مایعات درون فنجان روی مبلمان بریزد. چند روش ساده وجود دارد که می‌توانید با استفاده از موادی که در همه خانه‌ها یافت می‌شود؛ این لکه‌ها را از بین ببرید.
فقط کافیست که مقداری مایع ظرفشویی و سرکه را به میزان مساوی ترکیب کنید. سپس به ازای هر 1 قاشق غذا خوری از این ترکیب، 2 لیوان آب سرد اضافه کنید. با استفاده از یک اسکاج تمیز آغشته به این محلول، لکه را تمیز کنید. برای از بین بردن لکه باید مطمئن شوید که تمام قسمت لک شده پارچه مبل، با این محلول مرطوب شده است. بعد از چند ثانیه کف را از روی مبل پاک کنید و اجازه ندهید که مایع جذب شود. این روند را تا زمان پاک شدن کامل لکه چای و قهوه از روی مبلمان تکرار کنید. در انتها از یک تکه پارچه تمیز و خشک برای گرفتن رطوبت مبل استفاده کنید.
روش دیگر این است که محلول شوینده دستی را به همراه دو لیوان آب سرد مخلوط کنید. سپس آن را با استفاده از یک تکه پارچه تمیز روی مبل بمالید. سپس مبل را با آب سرد بشویید و بگذارید خشک شود.

چند نکته مهم دیگر

  • وازلین نیز برای تمیز کردن لکه چای و قهوه از روی مبلمان کاربرد دارد. کافی است که به جای آب در ترکیبات بالا از وازلین استفاده کنید. آن وقت دیگر به راحتی می‌توانید اسکاج را روی مبلمان حرکت دهید.
  • از آب لیمو نیز می‌توان برای از بین بردن این لکه‌های سرسخت استفاده کرد.
  • برای از بین بردن این لکه‌ها همیشه از حوله پنبه‌ای یا دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید.
  • این روش‌ها را آنقدر تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

اینها چند روش خانگی و ساده برای خلاص شدن از شر لکه‌های قهوه و چای از روی مبلمان هستند. اما اگر از نتایج آنها راضی نیستید و قادر به از بین بردن این لکه‌های سخت به کمک این روش‌ها نمی‌باشید، می‌توانید با یک قالیشویی حرفه‌ای و معتبر تماس بگیرید. آنها خدماتی با بالاترین کیفیت، سازگار با محیط زیست و مقرون‌به‌صرفه را ارائه می‌دهند.

پاسخ دهید