راهنمای شستشوی فرش با شامپو فرش در خانه

راهنمای شستشوی فرش با شامپو فرش در خانه

شامپو فرش محصولی مناسب برای شستشوی سطحی فرش‌ها است. فرش‌ها در اغلب خانه‌ها بخش اصلی دکوراسیون داخلی هستند؛ و کفپوش بسیاری از نقاط خانه را تشکیل می‌دهند. به همین دلیل نیز بیش از سایر موارد در معرض پا خوردن و آلوده شدن هستند. بهترین راه برای شستشوی فرش استفاده از خدمات معتبر قالیشویی در تهران و سایر شهرها است؛ اما شستشوی متوالی و با فواصل کوتاه فرش‌ها نیز علاوه بر هزینه‌های بالا، می‌تواند موجب افزایش استهلاک فرش‌های شما شود.
اگر در این فاصله می‌خواهید به روشی هرچند سطحی، فرش‌های خانه خود را تمیز و درخشان کنید؛ استفاده از شامپو فرش یک راه‌حل خوب است. در این نوشته وب‌سایت قالیشویی نوین، به‌طور خلاصه بهترین روش شستشوی فرش‌ها به این وسیله را با هم مرور می‌کنیم.

مراحل شستشوی فرش با شامپو فرش

انجام این کار مطابق با مراحل زیر و توصیه‌های مطرح شده، موجب می‌شود که نتیجه نهایی کار رضایت‌بخش‌تر بوده و فرش ارزشمند شما آسیب نبیند.

  1. ابتدا به دنبال یک شامپو فرش متناسب با فرش خود باشید. الیاف فرش‌ها با یک‌دیگر متفاوت است؛ و معمولا شوینده مناسب هر الیاف با دیگری متفاوت است. به‌خصوص در زمینه شستشوی فرش دستی و ماشینی این موضوع بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. برای اطلاع از مناسب بودن شوینده انتخابی، به دقت توضیحات روی محصول را بخوانید؛ تا مطمئن شوید مناسب فرش شما است.
  2. شامپو فرش یک شوینده سطحی است و شما نباید از آن انتظار شسشتشوی کامل را داشته باشید. به همین دلیل در ابتدا باید آلودگی‌های خشک موجود در فرش را به طور کامل بگیرید. در گذشته قبل از شستشوی قالیچه در منزل با چوب زدن، گرد و خاک آن را می‌گرفتند. امروز هم شما می‌توانید به کمک جارو برقی و با فشار زیاد گرد و خاک موجود در فرش را بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم این کار را دو مرتبه انجام داده و زیر و روی فرش را به‌طور کامل از هرگونه گرد و خاک و آشغال‌های احتمالی پاک کنید.
  3. بنا بر اندازه فرش، مقداری آب ولرم و به اندازه کافی از مایع شامپو فرش را با یک‌دیگر مخلوط کنید. نسبت استفاده از شامپو فرش را می‌توانید روی بسته شامپو پیدا کنید. مایع آماده شده را باید آنقدر هم بزنید تا به بیشترین میزان کف برسد.
  4. حالا نوبت شروع فرآیند اصلی شستشو شده است. به کمک یک دستمال تمیز و ترجیحا سفید، از کف تولید شده برداشته و به آهستگی روی سطح فرش بمالید. توجه کنید که تنها کف را از داخل سطل بردارید و مایع زیر آن را روی فرش نریزید. همچنین کف را موافق با خواب فرش روی سطح آن پخش کنید؛ و برعکس این کار را انجام ندهید. در نهایت نیز از گوشه‌ای کار را شروع کنید؛ که برای خارج شدن از روی فرش مجبور به قدم گذاشتن در بخش‌های قبلا تمیز کرده نشوید.
  5. فرش شسته شده را به مدت 15الی 30 دقیقه در همین حالت رها کنید؛ تا به‌خوبی کف مالیده شده آلودگی‌های سطح را به خود جذب کند.
  6. در نهایت به کمک یک دستمال پارچه‌ای تمیز و مرطوب شده با آب ولرم و مطابق با خواب فرش، کف بخش شده روی فرش را جمع کنید. هنگام انجام این کار دستمال خود را به‌طور منظم با آب ولرم بشویید و یا آن را با دستمال تمیز عوض کنید؛ تا آلودگی‌ها روی فرش پخش نشود.
  7. در پایان کار می‌توانید به مدت یک روز روی فرش رفت و آمد نکنید تا به‌طور کامل خشک شود. در این مدت در صورتی که پنجره‌های محیط را باز کنید؛ موجب تهویه بهتر و خشک شدن زودتر فرش شما می‌شود. پس از آن می‌توانید با کشیدن مجدد جاربروقی جلای فرش تمیز شده را بیشتر احساس کنید.

در صورتی که با شامپو فرش نتوانستید فرش خود را تمیز نمایید، می توانید برای گرفتن مشاوره با شماره تلفن قالیشویی نوین ۰۲۱۱۴۴۲ تماس حاصل نمایید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x