پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش یکی از دغدغه‌های مهم خانم‌ها است. گاهی نیز کودکان مشتاق از لاک برای بازی کردن استفاده می‌کنند و آن را روی فرش می‌ریزند. مهم است که برای پاکسازی از مواد مناسب استفاده کنید و باعث پخش شدن لکه روی فرش نشوید. مطلب حاضر چم و خم پاک کردن لاک از روی فرش را به شما آموزش می‌دهد. 

پاک کردن لاک تازه از روی فرش

 

پاک کردن لاک از روی فرش

  • بهتر است در صورت ریختن لاک روی فرش همان لحظه برای پاک کردن آن اقدام کنید، چراکه تمیز کردن لاک خشک شده بسیار دشوارتر است و احتمال آسیب به فرش در این حالت بیشتر می‎شود. اولین کاری که باید انجام دهید، برداشتن لاک با قاشق از روی فرش است، هر بار که این کار را انجام می‌دهید، لاک روی قاشق را با دستمال تمیز کنید. تا حد ممکن این کار را با قاشق ادامه دهید.
  • در مرحله بعد با یک پارچه روی لکه فشار دهید و بردارید. به هیچ عنوان دستمال را روی لکه نمالید، چون موجب پخش شدن آن می‌شود. تنها دستمال را روی لکه بگذارید و بردارید. همینطور فراموش نکنید که هر بار این کار را با قسمت جدید و تمیزی از پارچه انجام دهید تا لکه پخش نشود. باقی مانده لکه را با یک پاک کننده تمیز کنید. فراموش نکنید، این پاک کننده نباید استون یا وایتکس باشد، چون رنگ فرش را تغییر می‌دهد.

چگونه از تمیزکننده برای پاک کردن لاک از روی فرش استفاده کنیم

  • با استفاده از الکل، اسپری مو، آب اکسیژنه و شیشه پاک‌کن می‌توانید لکه روی فرش را تمیز کنید. برای محکم کاری ابتدا تمیزکننده را روی قسمتی کوچک از فرش که زیاد در مقابل چشم نیست، بزنید، اگر رنگ فرش عوض نشد، فرآیند پاک کردن لاک از روی فرش را شروع کنید.
  • پارچه تمیزی که از محلول مرطوب شده را روی لکه بگذارید و مثل دفعه قبل هر بار از بخش جدیدی از پارچه استفاده کنید. به هیچ عنوان پاک کننده را روی فرش نریزید و با دستمال این کار را ادامه دهید.

تمیز کردن لاک خشک از روی فرش

گاهی بعد از مدتی متوجه می‌شوید که لاک روی فرش ریخته بوده و شما از آن خبر نداشتید. هنوز هم دیر نشده. با استفاده از ترفندهای ساده‌ای می‌توانید لاک خشک را از روی فرش پاک کنید. ابتدا تا جایی که ممکن است، با قاشق، چاقو یا ناخن لاک را از فرش جدا کنید تا راحت‌تر پاک شود. سپس روی لکه را با جاروبرقی جارو کنید تا خرده‌های لاک بروند. در ادامه همان مراحلی که برای پاک کردن لاک خیس از روی فرش طی کرده بودید را ادامه دهید.

پاک کردن لاک از روی فرش

 

در صورتی که برای پاک کردن لاک از روی فرش از آب اکسیژنه استفاده می‌کنید، حواستان باشد که از آن برای فرش‌های سبک استفاده کنید. همچنین آب اکسیژنه را برای تمیز کردن فرش‌های تیره به کار نبرید.

ریزه‌کاری‌های پاک کردن لاک از روی فرش

در انتهای تمیزکاری بهتر است حوله یا پارچه تمیزی روی فرش فشار دهید تا باقی مانده لاک پاک شود. برای محکم کاری می‌توانید سطل کوچکی را از آب سرد پر کنید و مقدار کمی (یک تا دو قاشق چای‌خوری مواد شوینده‌ای همچون تمیز کننده فرش یا پودر لباس‌شویی) در آن بریزید و با اسفنج تمیز فرش را پاک کنید. فراموش نکنید که در انتها حتما آب اضافه را جمع کنید و فرش را خشک نمایید.

پاک کردن لاک از روی فرش ممکن است برای برخی کار دشواری باشد و همچنین با راهکارهای خانگی امکان بردن لکه میسر نشود. آنگاه زمان سپردن فرش به یک قالیشویی مطمئن است. قالیشویی نوین بهترین قالیشویی تهران، با داشتن کارشناسان باتجربه به مشکل رسیدگی کرده و فرش را همانند روز اولی که خریداری کرده‌اید به شما تحویل می‌دهد. شما با ثبت سفارش آنلاین می توانید 20 درصد تخفیف بگیرید.

 

2 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x