مقالات آموزشی قالیشویی نوین
مقالات آموزشی

زمان تمیز کردن فرش ها

Time to clean the carpets
فرش‌های شما بخش مهمی از ساختار و دکور خانه شما هستند؛ تا احساس مهمان‌نوازی، صمیمیت و خوشایندی به خانه شما اضافه کنند. برای حفظ این زیبایی، شما باید فرش‌های خود را تمیز نگه دارید. اما گفتن این موضوع از انجام دادن آن آسان‌تر است. اینکه هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فرش پیدا می‌کنید؛ بر اساس نوع فرش و میزان استفاده از آنها متفاوت است. اکثر مردم نمی‌دانند که هر چند وقت یکبار باید فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشویی ارسال و تمیز کنند. در نتیجه پول‌های بیش از حد صرف می‌کنند؛ و یا با چشم‌پوشی بیش از حد باعث آسیب زدن به فرش‌ها می‌شوند. خوشبختانه، تیم قالیشویی نوین که از متخصصان با تجربه فرش تشکیل شده است؛ و در همه مناطق تهران و کرج مستقر است؛ می تواند وضعیت فرش شما را ارزیابی کرده و به شما کمک کند که متوجه شوید هر چند وقت یکبار باید آنها را تمیز کنید. همچنین ما به طور تخصصی انواع فرش‌های شما را با بهترین روش‌های ممکن می‌شوییم. در ادامه این مطلب، برخی از دستورالعمل‌های مهم در مورد اینکه تخمین بزنیم هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فرش وجود دارد، آورده شده است.

هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فرش ها داریم؟

برای فرش‌های با گردو خاک سبک

فرش‌های در معرض گرد و خاک سبک را باید توسط جاروبرقی به طور روزانه و یا هر زمانی که آثار کثیفی بر روی آن نمایان می‌شود تمیز کنید. شما باید حداقل یک مرتبه در هفته آن را با جاروبرقی جارو کنید. برای مناطقی از این فرش‌ها که بیشتر از سایر قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ شما باید هر 12 تا 18 ماه یکبار عملیات شستشو را در یک قالیشویی معتبر انجام دهید. در نهایت، شما می‌توانید عملیات لکه‌گیری را هر دو ماه یکبار انجام دهید. این الگوی تمیز کردن باید فرش‌های سبک شما را بی‌نظیر و جذاب حفظ کند.

برای فرش های با گردوخاک متوسط ​​

برای فرش‌های در معرض آلودگی متوسط، شما می‌توانید یک بار یا دو بار در هفته از جاروبرقی استفاده کنید. همچنین هر زمانی که آلودگی‌های آشکاری را بر روی آن مشاهده کردید باید فورا آن را پاک کنید. علاوه بر این، مناطقی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را باید هر 6 تا 12 ماه یکبار تمیز کنید. در نهایت، شما باید هر سال یک بار فرش خود را برای شستشوی کامل به کارخانه قالیشویی بسپارید.

برای فرش های با گردوخاک سنگین

این فرش‌ها مهمترین موارد می‌باشند که باید عملیات مراقب و تمیز کاری را بر روی آنها انجام دهید. شما باید این نوع فرش‌ها را بین دو تا هفت بار در هفته با جاروبرقی تمیز کنید. همچنین هنگامی که یک آلودگی مشهود را می‌بینید، باید فورا آن را پاک کنید. مناطق پر استفاده باید هر 3 تا 6 ماه یکبار تمیز شود. این فرش‌ها باید حداقل هر 6 ماه یکبار در قالیشویی شستشو شوند. این فرش‌ها معمولا در مکان‌های عمومی و پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حتی با استفاده از این راهنمای اولیه برای تمیز کردن فرش، شما باز هم نیاز دارید که با یک فرد حرفه‌ای قبل از هرگونه تصمیم‌گیری جدی در رابطه با تمیز کردن فرش خود مشورت کنید. با این همه، انجام این کار باعث می‌شود در زمان خود برای اختصاص دادن به عملیات تمیزکاری فرش صرفه‌جویی کنید. همچنین به شما اطمینان می‌دهد که فرش‌های‌تان تمیز و جذاب باقی می‌ماند. متخصصان حرفه‌ای تائید شده قالیشویی نوین ، دقیقا همان افرادی هستند که شما می‌توانید با آنها در زمینه شستشوی فرش خود مشورت کنید. ما برای کمک به شما برای تمیز کردن فرش‌های‌تان یا مشاوره در این زمینه حاضر هستیم. مجموعه نوین با 5 شعبه قالیشویی در تهران و البرز آماده ارائه خدمات شستشوی حرفه ای به تمام هموطنان عزیز تهرانی و البرز می باشد. ما تنها یک تماس با شما فاصله داریم!

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات

0
نظرتو به ما بگوx
()
x