زمان تمیز کردن فرش ها

همه ما به اهمیت زیبایی و تمیزی ظاهری فرش‌ها آگاه هستیم. اما ضرورت شستشوی فرش‌ها به طور منظم به دلایل بیشتری مورد توجه است. در این مقاله از قالیشویی نوین می‌خواهیم درباره دلایل ضرورت زمان تمیز کردن فرش به طور منظم نکاتی را مطرح کنیم. پیشنهاد همیشگی ما این است که در فواصل زمانی منظم شستشوی فرش و مبلمان خود را به یک قالیشویی متخصص و با تجربه بسپارید.

اهمیت زمان تمیز کردن فرش

افزایش عمر فرش‌ها

تمیز کردن فرش به صورت مداوم می‌تواند باعث افزایش عمر آن‌ها شود. بیشتر تولیدکنندگان فرش استفاده از آب گرم را برای قالیشویی در فواصل 12 تا 18 ماهه توصیه می‌کنند. این برنامه‌ریزی باید منظم باشد؛ و البته بسته به نوع استفاده و وضعیت خانه شما می‌تواند در فواصل کوتاه‌تر یا بلندتر انجام شود.

پاک سازی گرد و خاک و آلاینده ها

جارو کردن فرش مانند گردگیری رومبلی است. این کار به خوبی می‌تواند گرد و خاک را از سطح فرش شما دور کند؛ اما فرش عمق و بافت‌هایی دارد که گرد و خاک و آلاینده‌ها می‌توانند وارد آنها شده و در آنجا باقی بمانند. برای پاک‌سازی گرد و خاک و آلاینده‌ها از داخل فرش خود به یک قالیشویی حرفه‌ای نیاز دارید. یک قالیشویی مکانیزه می‌تواند به خوبی از پس این کار برآمده و فرش شما را به صورت کاملا عمیق شستشو داده و تمیز کند.

پاک‌سازی لکه ها

همه ما انسان هستیم و ایجاد لکه حتی برای محتاط‌ترین و تمیزترین افراد هم اتفاق می‌افتد. اگر صاحب فرزند هستید، مطمئنا لکه‌های بسیاری در انتظار فرش شماست. بسیاری از مردم از محصولات تبلیغاتی برای زدودن لکه‌ها استفاده می‌کنند. ما در قالیشویی نوین محتوای لکه بری فرش را برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم تا با روش‌های اصولی در منزل، این لکه‌ها را تمیز کنید.

البته اسپری زدن و دستمال کشیدن بر روی اکثر لکه‌ها تنها باعث می‌شود به بخش های عمیق‌تر فرش بروند. یک شستشوی حرفه‌ای فرش و انجام این کار توسط متخصصان قالیشویی، تنها راهی است که می‌توانید یک بار و برای همیشه از دست این نوع لکه‌ها راحت شوید.

آلودگی های مربوط به حیوانات خانگی

مشکلات مربوط به حیوانات خانگی؟ مشکلی نیست! اتفاقات همیشه رخ می‌دهند. شاید حیوان خانگی جدیدی خریده‌اید. شاید حیوان شما مریض شود. پاکسازی آثار به جای مانده حیوانات خانگی از فرش بسیار حائز اهمیت است. اگر به اندازه کافی مواظب نباشید ممکن است بعدا بسیار پشیمان شوید. اما ادرار حیوانات بر روی فرش ممکن است باعث ایجاد بوهای ناخواسته شود؛ و مکانی را برای رشد باکتری‌ها فراهم کند. به هر حال برای رهایی از بوی بد و آلودگی‌های این چنینی بهتر است فرش خود را به طور منظم شستشو دهید.

چرک باعث فرسایش فرش می‌شود

زمانی که بر روی فرش راه می‌روید باعث فرو رفتن چرک‌ها به درون بافت فرش می‌شوید؛ که به نوبه خود باعث کهنه شدن فرش شما می‌شود. جارو کردن فرش به صورت مداوم می‌تواند باعث پاک‌سازی آلودگی‌ها و کاهش فرسودگی شود؛ اما جاروبرقی‌های خانگی به اندازه تجهیزات حرفه‌ای پاک‌سازی فرش قدرت مکش ندارند. همچنین جاروبرقی‌ها قادر نیستند لک و بوهای نامطبوع را دفع کنند. پس برای جلوگیری از فرسایش فرش بهتر است به برنامه منظم شستشوی فرش روی آورید.

ذرات معلق در هوا

باکتری، قارچ، گرده، خاکستر سیگار و دوده همگی ذرات بسیار کوچک معلق در هوا هستند؛ که به داخل خانه‌تان نیز نفوذ کرده و در داخل فرش شما جا خوش می‌کنند. تنها پاک‌سازی حرفه‌ای فرش در یک کارخانه قالیشویی در تهران قادر است این ذرات میکروسکوپی را تمیز کند؛ و همچنین به کاهش حساسیت‌ها و مشکلات تنفسی بسیاری افراد که در نتیجه این ذرات به وجود می آیند؛ کمک کند.

کک

یکی از آلودگی‌های معمول فرش‌ها کک است. جانوری ریز و میکروسکوپی که در بافت فرش لانه کرده و موجب فرسایش آن می‌شود. رهایی از این آلودگی نیز یکی از دلایل ضرورت شستشوی فرش است.

تخمین زمان شستن فرش

شستن فرش ها
اینکه هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فرش پیدا می‌کنید؛ بر اساس نوع فرش و میزان استفاده از آنها متفاوت است. اکثر مردم نمی‌دانند که هر چند وقت یکبار باید فرش‌های خود را برای شستشو به قالیشویی ارسال و تمیز کنند. خوشبختانه، تیم قالیشویی نوین که از متخصصان با تجربه فرش تشکیل شده است؛ و در همه مناطق تهران و کرج شعبه دارد، می تواند وضعیت فرش شما را ارزیابی کرده و به شما کمک کند که متوجه شوید هر چند وقت یکبار باید آنها را تمیز کنید.
همچنین ما به طور تخصصی انواع فرش‌های شما را با بهترین روش‌های ممکن می‌شوییم. در ادامه این مطلب، برخی از دستورالعمل‌های مهم در مورد اینکه تخمین بزنیم هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن فرش وجود دارد، آورده شده است.

فرش‌های با گرد و خاک سبک

فرش‌های در معرض گرد و خاک سبک را باید توسط جاروبرقی به طور روزانه و یا هر زمانی که آثار کثیفی بر روی آن نمایان می‌شود تمیز کنید. شما باید حداقل یک مرتبه در هفته آن را با جاروبرقی جارو کنید. برای مناطقی از این فرش‌ها که بیشتر از سایر قسمت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ شما باید هر 12 تا 18 ماه یکبار عملیات شستشو را در یک قالیشویی معتبر انجام دهید. در نهایت، شما می‌توانید عملیات لکه‌گیری را هر دو ماه یکبار انجام دهید. این الگوی تمیز کردن باید فرش‌های سبک شما را بی‌نظیر و جذاب حفظ کند.

فرش های با گرد و خاک متوسط ​​

برای فرش‌های در معرض آلودگی متوسط، شما می‌توانید یک بار یا دو بار در هفته از جاروبرقی و غبارگیری فرش استفاده کنید. همچنین هر زمانی که آلودگی‌های آشکاری را بر روی آن مشاهده کردید باید فورا آن را پاک کنید. علاوه بر این، مناطقی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را باید هر 6 تا 12 ماه یکبار تمیز کنید. در نهایت، شما باید هر سال یک بار فرش خود را برای شستشوی کامل به کارخانه قالیشویی بسپارید.

فرش های با گرد و خاک سنگین

فرش‌هایی با گرد و خاک سنگین، مهمترین موارد می‌باشند که باید عملیات مراقب و تمیز کاری را بر روی آن‌ها انجام دهید. شما باید این نوع فرش‌ها را بین دو تا هفت بار در هفته با جاروبرقی تمیز کنید. همچنین هنگامی که یک آلودگی مشهود را می‌بینید، باید فورا آن را پاک کنید. مناطق پر استفاده باید هر 3 تا 6 ماه یکبار تمیز شود. این فرش‌ها باید حداقل هر 6 ماه یکبار در قالیشویی شستشو شوند. این فرش‌ها معمولا در مکان‌های عمومی و پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حتی با استفاده از این راهنمای اولیه برای تمیز کردن فرش، شما باز هم نیاز دارید که با یک فرد حرفه‌ای قبل از هرگونه تصمیم‌گیری جدی در رابطه با تمیز کردن فرش خود مشورت کنید. با این همه، انجام این کار باعث می‌شود در زمان خود برای اختصاص دادن به عملیات تمیزکاری فرش صرفه‌جویی کنید. همچنین به شما اطمینان می‌دهد که فرش‌های‌تان تمیز و جذاب باقی می‌ماند. متخصصان حرفه‌ای تائید شده قالیشویی نوین ، دقیقا همان افرادی هستند که شما می‌توانید با آنها در زمینه شستشوی فرش خود مشورت کنید. ما برای کمک به شما برای تمیز کردن فرش‌های‌تان یا مشاوره در این زمینه حاضر هستیم. مجموعه قالیشویی نوین با 5 شعبه قالیشویی در تهران و البرز آماده ارائه خدمات خشکشویی و قالیشویی شستشوی حرفه ای به تمام هموطنان عزیز تهرانی و البرز می‌باشد. ما تنها یک تماس با شما فاصله داریم!

 
0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
()
x
Call Now Buttonتماس 1442