قیمت قالیشویی در سال 1403

اتحادیه قالیشویان تهران هر ساله قبل از شروع سال جدید با در نظر گرفتن نرخ تورم، هزینه مواد اولیه و خدماتی که در قالیشویی های سراسر شهر انجام می شود، یک نرخ کلی و پایه برای خدمات در نظر می گیرد. بعد از اعلام قیمت ها توسط اتحادیه، کلیه قالیشویی های سراسر شهر باید از قیمت های جدید اعلام شده پیروی کنند. چنان چه یک قالیشویی هزینه پایه بیشتری از مشتریان دریافت کند، متخلف شناخته می شود و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. 

اتحادیه یا همان اصناف قالیشویی برای شستشوی انواع فرش به صورت متر مربع نرخ پایه ای را مشخص می کند. برای مثال نرخ شستشوی فرش دستباف در هر متر مربع 7000 تومان و برای شستشوی فرش ماشینی متری 5000 تومان در نظر گرفته می شود. سپس هزینه های دیگر مثل ترمیم و رفوی فرش، لکه بری، میزان ابریشم فرش، نوع شستشو که می تواند خشک شویی یا اعلاشویی باشد، هزینه ایاب ذهاب و سایر خدمات نیز به قیمت قالیشویی اضافه می شود و هزینه نهایی مشخص می گردد.

هزینه قالیشویی

در واقع هزینه شستن فرش ابریشم با هزینه شستن یک فرش دستباف معمولی بدون ابریشم متفاوت است و از همین رو همه جزئیات مربوط به جنس و نوع فرش در کنار نوع شستشو و موادی که مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند بر نرخ قالیشویی تاثیر بگذارد در این مقاله از وبلاگ قالیشویی نوین قصد داریم شما را با قیمت قالیشویی و عوامل مؤثر بر آن آشنا کنیم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

لیست قیمت قالیشویی نوین

به طور کلی قیمت قالیشویی معمولاً بر حسب متر مربع تعیین می شود. در واقع اتحادیه قالیشویی با تعیین قیمت هر متر مربع شستشوی انواع قالی و فرش، نرخ آن را مشخص می کند. سپس قالیشویی‌ها با در نظر گرفتن متراژ ، جنس فرش و نوع خدمات قیمت نهایی را به مشتریان اعلام می کنند. هر قالیشویی که نرخی بیشتر از مقدار تعیین شده اتحادیه را از مشتری دریافت کند، مرتکب عملی غیرقانونی شده است و این موضوع از طریق اتحادیه و مراجع قانونی نیز قابل پیگیری می باشد.

قیمت قالیشویی در اتحادیه

بیشتر موارد مؤثر بر قیمت قالیشویی توسط اتحادیه بررسی و قیمت گذاری می شوند. در ادامه می توانید بخشی از قیمت‌های اتحادیه قالیشویی سال 1403 را مشاهده کنید.

سرویس نرخ عادی(تومان) نرخ درجه یک(تومان)
شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) 26000 32000
شستشوی فرش دستباف (متر مربع) 55000 110000
اعلا شویی فرش ماشینی (متر مربع) 38000
اعلا شویی فرش دستباف (متر مربع) 34000 54000
شستشوی فرش گل ابریشم دستباف 35000 110000
شستشوی موکت جدا از زمین 15000
شستشوی فرش ماشینی مدرن و گل ابریشم 35000
خشکشویی فرش ماشینی در محل (متر مربع) 27000
خشکشویی فرش دستباف در محل (متر مربع) 30000
خشکشویی موکت در محل (متراژ کمتر از 50 متر) 53000
قیمت خشک‌ شویی موکت در محل (متراژ بیشتر از 50 متر) 15000
خشک شویی موکت در محل پله هر عدد 35000
اعلا شویی موکت جدا از زمین (متر مربع) توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم (متر مربع) توافقی
قیمت لکه‌ برداری توافقی
حمل و نقل توافقی

عوامل مؤثر در قیمت شستشوی فرش

برای برآورد قیمت شستن فرش معمولاً عوامل مختلفی در نظر گرفته می شوند. در ادامه می توانید با مهم ترین عوامل مؤثر بر قیمت قالیشویی آشنا شوید.

جنس فرش

قیمت شستشوی فرش

اولین و مهم ترین موضوع که روی قیمت قالیشویی تأثیر می گذارد، جنس فرشی است که قصد دارید آن را بشویید. هر چقدر شستشوی فرش تخصصی تر و سخت تر باشد و به توجه بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه شستشوی آن نیز طبعاً بیشتر خواهد شد. معمولاً شستشوی فرش‌های دستباف و قیمتی که نیاز به تخصص و دقت زیادی دارد، نسبت به فرش‌های ماشینی بیشتر است. 

توجه داشته باشید که برای هر نوع بافت و جنسی از فرش معمولاً شوینده متناسب با آن استفاده می شود. به علاوه هر چقدر بافت فرش ریزتر باشد و تراکم بیشتری داشته باشد، شستشوی آن نیز سخت تر است. معمولاً شستشوی فرش‌های ابریشم گران قیمت نسبت به سایر فرش‌ها هزینه بیشتری دارد. از آن جایی که شستن فرش‌های گران قیمت و ابریشمی به توجه زیادی نیاز دارد، هزینه آن نیز بیشتر است. امکان پخش شدن رنگ فرش‌های ابریشمی و ترکیب رنگ‌های فرش وجود دارد. از همین رو لازم است تا افرادی متخصص با بررسی جنس فرش از روش مناسبی برای شستن آن استفاده کنند.

اندازه فرش

از طرف دیگر ابعاد فرش عامل مهم دیگری است که روی قیمت قالیشویی مؤثر است. قیمت شستن فرش بر اساس هر متر مربع تعیین می شود و هر چقدر فرش شما بزرگ تر باشد، هزینه شستشوی آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی برای شستشوی فرش‌ها باید متراژ آن را بر قیمت تعیین شده بر اساس جنس فرش ضرب کنید تا قیمت نهایی حاصل شود. برای مثال برای احتساب قیمت شستن فرش 12 متری باید 12 را در عدد مشخص شده ضرب نمایید.

روش شستشوی فرش

عامل بعدی روش شستشوی فرش است. همان طور که می دانید برای شستن فرش از روش‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. بنابراین انتخاب روش شستشو نیز می تواند عامل مهم دیگری بر قیمت قالیشویی باشد. از همین رو این موضوع نیز می توانید بر قیمت قالیشویی تأثیر بگذارد. از طرف دیگر وجود لکه و آلودگی روی فرش‌های کثیف موجب می شود تا شستشوی فرش کمی سخت تر شود. به علاوه در این مواقع قالیشویی باید برای از بین بردن لکه‌های فرش از شوینده‌های مخصوصی استفاده کنید و مراحل لکه برداری و رنگ برداری نیز به هزینه شستشوی فرش اضافه می شود.

قیمت قالیشویی

تعمیرات فرش

یکی دیگر از هزینه‌هایی که به هزینه شستشوی فرش اضافه می شود، تعمیرات فرش است. این خدمات فرش که توسط اکثر قالیشویی‌های معتبر انجام می شود، خدماتی جداگانه نسبت به شستشو است که شامل پرز گیری، ریشه بافی ریشه زنی، شیرازه دوری، چرم دوری، دارکشی، ترمیم جای سوختگی، ترمیم پارگی و رفوگری می باشد. معمولاً در زمان تحویل فرش مشکل آن مشخص و هزینه رفع آن نیز تعیین می شود. از همین رو مشتری می تواند با خیال راحت فرش خود را به قالیشویی بسپارد.

مواد شوینده

بسیاری از قالیشویی‌ها با به کار بردن شوینده‌های ارزان قیمت و نامناسب هزینه پایین تری از مشتری دریافت می کنند. اما این موضوع موجب آسیب به بافت فرش می شود و می توان خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

تفاوت نرخ شستن فرش و شستن موکت

این روزها به دلیل رواج موکت و استفاده وسیع از آن در قسمت‌های مختلف خانه، تقاضا برای خدمات شستشوی موکت هم بالاتر رفته است. به همین دلیل در سال 1403، در لیست قیمت قالیشویی، نرخ موکت‌شویی هم ذکر شده. عواملی که بر نرخ موکت‌شویی تاثیر دارند تا حد زیادی شبیه عواملی هستند که قیمت شستن فرش را تعیین می‌کنند.
یکی از این عوامل متراژ موکت است. نرخ شستشوی موکت بر اساس اندازه موکت مقداری متفاوت است. متراژهای بیشتر از پنجاه متر و متراژهای کمتر از پنجاه متر دارای دو نرخ متفاوت هستند. در مورد اول هزینه ده تا بیست هزار تومان است و در مورد دوم هزینه بیشتر می‌شود.
مسئله دومی که بر قیمت شستن موکت تاثیر می‌گذارد، وضعیت آن است. اینکه موکت چسبیده به زمین است یا جدا از آن. معمولا موکت‌ها به زمین چسبیده‌اند و نیازمند شستشو در محل می‌باشند. اما در صورتی که موکت از زمین جدا باشد هزینه کمتری را به خود اختصاص می‌دهد.
میان انواع فرش گاهی فرش‌های گران‌قیمت، ارزشمند، ظریف و دستباف وجود دارد و این موارد بر قیمت شستشوی انها تاثیر می‌گذارد، موکت‌ها اما شامل این قضیه نمی‌شوند. شستن آنها ساده‌تر و معمولی‌تر است و نیاز به اعلاشویی یا ترمیم و شستشوهای خاص ندارند. از این رو میزان قیمت شستشوی موکت معمولا شامل تبصره‌ها یا عوامل دخیل زیادی نمی‌شود.

هزینه بسته بندی و ایاب ذهاب

در کنار هزینه شستشوی فرش‌ها، هزینه بسته بندی و کاور هر متر مربع فرش به اضافه هزینه ایاب ذهاب نیز به آن اضافه می شود. معمولاً باید تمامی این هزینه‌ها از ابتدای کار و در زمان تحویل فرش مشخص شود. تا مشتری به راحتی بتواند در مورد واگذاری فرش به یک قالیشویی تصمیم بگیرد.

اگر فردی قصد داشته باشد تا به جای شستشوی فرش از خدمات قالیشویی مانند خشکشویی استفاده کند نیز باید هزینه متفاوتی را نسبت به شستشو پرداخت کند. بهترین قالیشویی، کلیه هزینه‌ها و تعرفه‌های شستشو را از ابتدا برای مشتری مشخص می کند تا مشتری نیز با خیالی آسوده فرش‌های خود را به قالیشویی بسپارد و نگرانی از بابت هزینه‌های نداشته باشد.

نرخ قالیشویی

نرخ و هزینه قالیشویی

ب

مجموعه‌های متعددی در تهران خدمات شستشوی قالی و موکت را ارائه می‌دهند. همانطور که اشاره کردیم انتخاب از بین این مراکز، نیازمند آگاهی از اعتبارو کیفیت کار و مشتری‌مداری آنهاست. این آگاهی در زمینه قیمت هم مورد نیاز است. مراکزی که هزینه‌ای بیش از آنچه در اتحادیه قالیشویان تعریف شده دریافت کنند مرتکب عملی غیرقانونی شده‌اند. 

هر سال، بر اساس عواملی مثل قیمت مواد شوینده، قیمت دستگاه‌ها، هزینه نیروی کار و نرخ تورم، این قیمت‌ها تعیین می‌شوند. گاهی عواملی مانند مواردی که بالاتر ذکر شد و همچنین ترافیک تقاضای شستشو در روزهای آخر سال، بر نرخ شستن فرش تاثیر می‌گذارند و باعث افزایش آن می‌شوند. 

ه طور معمول کلیه هزینه‌های مؤثر بر قیمت نهایی شستشوی فرش هر ساله از سوی اتحادیه تعیین می شود. بسیاری از عوامل مثل حمل و نقل، رفو گری و ترمیم به صورت توافقی انجام می شود. اما به طول کل قیمت شستن فرش ماشینی، دستی، اعلا شویی، شستشوی فرش گل ابریشم، شستشوی موکت، خشک شویی فرش و موکت و شستن موکت‌های پله ای توسط اتحادیه مشخص می شود و کلیه قالیشویی‌های شهر مستلزم به پیروی از آن هستند.

یکی از مواردی که بالاخص در تهران بر هزینه قالیشویی موثر است ترافیک شهری است. چرا که این عامل می‌تواند بر هزینه ایاب و ذهاب تاثیرگذار باشد. به ویژه در مورد مناطقی که در محدوده طرح ترافیک قرار دارند. رفت‌وآمد به این مناطق و همچنین مناطقی که در حومه شهر قرار دارند، برای مراکز قالیشویی تا حدی دشوارتر از باقی مناطق است. بنابراین انجام کار برای اهالی این مناطق به‌ناچار با هزینه بیشتری در بخش ایاب و ذهاب همراه است. 

قالیشویی نوین، زیر نظر اتحادیه قالیشویان همواره با رعایت نرخ مصوب قالیشویی و ارائه تخفیف در قیمت شستن فرش تلاش کرده بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه داده و مانع از مراجعه این عزیزان به مراکز غیرقانونی شود. امید است که رضایت حاصل‌شده از مشتریان قدیم و مشتریان پیش رو، همیشگی و روزافزون باشد.

آیا تعرفه قالیشویی بر کیفیت شستشو تاثیر دارد؟

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، هر ساله نرخ مشخصی توسط اصناف قالیشویی تهران مشخص می شود و کلیه قالیشویی ها موظف هستند تا طبق این تعرفه از مشتریان هزینه دریافت کنند. از آن جایی که هزینه های اعلام شده توسط اتحادیه کلی هستند، بنابراین عوامل دیگری نیز بر قیمت شستشوی قالی و فرش های شما تاثیر می گذارند اما با این حال ممکن است که برخی قالیشویی ها برای مشتریان خود تسهیلات و تخفیفاتی را در نظر می گیرند که این موضوع نشانه بی کیفیت بودن خدمات نیست.

اگر فرش و یا قالی شما نیاز به خدمات رفو، لکه بری و اعلاشویی نداشته باشد، طبعاً هزینه شستشوی فرش و قالی نیز کمتر خواهد بود. از طرف دیگر ممکن است برخی قالیشویی های نامعتبر برای کاهش هزینه شستشوی فرش و قالی های مشتریان از شوینده های بی کیفیت و درجه 2 و 3 استفاده کنند. توجه داشته باشید که این موضوع به طور مستقیم روی کیفیت شستشوی فرش تاثیر می گذارد و حتی می تواند به ظاهر فرش شما آسیب وارد کند.

بنابراین سعی کنید در کنار این که به قیمت قالی شویی ارزان توجه می کنید، حتماً به خدماتی که قالیشویی ارائه می دهد و همچنین نوع و کیفیت مواد شوینده ای که استفاده می کند، نیز توجه ویژه داشته باشید. استفاده از شوینده های بی کیفیت نه تنها به ظاهر فرش شما خسارت های جبران ناپذیری وارد می کند، بلکه می تواند موجب ایجاد حساسیت و زبر شدن بافت فرش شود و عمر فرش را نیز کوتاه کند.

هزینه قالیشویی

بهترین قیمت قالیشویی

تنوع قالیشویی های سراسر تهران موجب شده تا انتخاب یک قالیشویی خوب برای خیلی از افراد سخت باشد. برای پیدا کردن بهترین قالیشویی با قیمت مناسب شما باید به اعتبار و کیفیت خدمات یک قالیشویی توجه کنید. استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته در کنار مواد شوینده درجه یک و نظارت کارشناسان در زمان شستشو می تواند روی کیفیت تمیز کردن فرش تاثیر بگذارد. به علاوه قالیشویی هایی که دسترسی راحت تری دارند و امکان سفارش قالیشویی آنلاین را برای مشتریان فراهم کرده اند، در دسته بهترین قالیشویی ها قرار می گیرند.

قالیشویی نوین یکی از مجهزترین قالیشویی های تهران است که شعب مختلفی در سراسر شهر دارد. این قالیشویی به دلیل استفاده از دستگاه های مدرن و تمام مکانیزه فرش ها و قالی های شما را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت شستشو می دهد. شما می توانید برای ثبت سفارش های خود به صورت آنلاین به وب سایت قالیشویی نوین سر بزنید و از تخفیف 20 درصدی سفارش آنلاین قالیشویی نوین نیز برخوردار شوید.

3.3 16 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمیترین
جدیدترین رای بیشتر
نظرات
مشاهده همه نظرات
زهرا نوری

سلام
فرش من نیاز به ترمیم ریشه داره ، شما کار ترمیم ریشه هم انجام میدین؟

امیر

سلام ، مطلب کاملی بود ممنونم

4
0
نظرتو به ما بگوx
تماس 1442