خشکشویی مبل در منزل قیمت استثنائی با تجهیزات بروز

هر ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز شاهد تقاضای بالایی برای شستشو و خشکشویی مبل از سوی خانواده ها هستیم. خدمات مبل شویی در منزل در مقایسه با خشک شویی مبلمان در مراکز و کارخانه های مبل شویی هزینه کمتری داشته و در زمان کوتاه‌تری نیز انجام  می گیرد. البته خشک شویی مبلمان در منزل به تبحر و مهارت بالایی از سوی پرسنل مبلشویی نیاز دارد. شستشوی مبل بسیار متفاوت از شستشوی موکت و فرش بوده و بایستی از مواد شوینده مناسب آن استفاده گردد تا پارچه و بدنه مبل دچار آسیب نشود. به طور کلی روش خشک شویی مبلمان با توجه به متریال مبل، لکه های ایجاد شده و نوع آلودگی آن بستگی دارد.

بهره‌گیری از دستگاه ها و تجهیزات به روز در مبل شویی ضمن اینکه باعث تمیزی و درخشندگی مبلمان می گردد، هیچگونه آسیبی به بافت و رنگ آن نیز وارد نمی سازد. در این مقاله قصد داریم روش های مبل شویی در خانه را مورد بررسی قرار داده و همچنین توضیحاتی در خصوص فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت مبل شویی در منزل به شما عزیزان ارائه دهیم.

خشکشویی مبلمان در منزل

با کثیف شدن مبلمان شاید به فکر شستشوی مبل در منزل بیفتید. اما باید بدانید که بکارگیری غیر اصولی روش هایی از جمله شستشوی مبل با استفاده از شامپو فرش و یا دستگاه بخارشوی ممکن است به مبلمان شما آسیب برساند.

همچنین آبگیری مبل نیز از موارد مهمی است که انجام آن نیاز به تخصص و مهارت لازم دارد. قبل از خشکشویی مبل با دستگاه در منزل، بایستی حتماً از کیفیت دستگاه، آبگیری و مکش آن مطمئن باشید. وجود آب در بخش داخلی مبلمان باعث پوسیدگی کلاف آن شده که این امر هزینه های شما را افزایش  می دهد. بنابراین بهتر است برای سلامت مبلمان و همچنین تمیزی هرچه بیشتر آنها از خدمات مبل شویی در منزل استفاده کنید.

خدمات مبل شویی در منزل و استاندارد های آن

  • اولین اصل در خدمات مبل‌شویی و خشکشویی در منزل کسب رضایت مشتریان است. با توجه به این اصل هزینه شستشوی مبل تنها در صورت رضایت بخش بودن نتیجه کار از مشتریان دریافت  می گردد.
  • دومین استاندارد خدمات مبلشویی در منزل مربوط به رعایت نظافت خانه و محل مورد نظر است. بر همین اساس با به کارگیری پارچه های ضد آب و نمگیر در زیر مبلمان از نشت آب و مواد شوینده بر روی زمین جلوگیری  می گردد.
  • از مواد شوینده درجه یک و استاندارد برای شستن مبلمان استفاده  می شود. البته نرخ شستشوی مبلمان با شوینده های نانو و ممتاز در مقایسه با شوینده های معمولی بیشتر خواهد بود. هرچند استفاده از مواد شوینده با توافق و درخواست مشتری صورت خواهد گرفت، اما به طور کلی به کارگیری شوینده های استاندارد و مناسب برای شستن مبلمان توصیه  می شود.
  • بر اساس استانداردهای خدمات مبلشویی در منزل حمل و نقل و جابجایی مبلمان در زمان شستشو از وظایف سرویس کار به شمار  می آید. چنانچه خدمات خشکشویی مبل در منزل امکان‌پذیر نباشد برای انتقال آن به کارخانه هزینه حمل نیز به قیمت شستشوی مبلمان اضافه  می گردد.
  • شستشوی مبل در منزل با سرعت عمل و دقت بالایی انجام  می گیرد. به طور معمول خدمات شستشوی مبل ۷ نفره در حدود ۲ ساعت زمان نیاز داشته و هزینه شستن مبل ۷ نفره نیز بر همین اساس تعیین  می گردد. همچنین مبلمان در حدود چند ساعت بعد از شستشو کاملاً خشک خواهند شد.

تکنیک های شستشوی انواع مبلمان در منزل

تکنیک های شستشوی انواع مبلمان در منزل

چنانچه تمایل دارید در منزل به شستشوی مبلمان خود بپردازید بهتر است با توجه به نوع مبل از شیوه صحیحی برای شستن و خشک شویی مبل استفاده کنید. در ادامه به بررسی تکنیک های شستشوی انواع مبلمان در خانه  می پردازیم.

نحوه شستن مبلمان راحتی در خانه

برای شستن مبلمان تخت خواب شو و راحتی نخست با استفاده از جاروبرقی تمامی گرد و خاک نفوذ یافته در مبل را تمیز نمایید. در مرحله بعد به وسیله شامپو فرش و آب محلولی غلیظ را تهیه کنید. بهتر است ابتدا این محلول‌ را بر روی بخش کوچکی از مبل تست کرده و در صورت عدم تغییر رنگ، از آن برای شستشوی کل مبلمان استفاده کنید.

شستشوی مبلمان مخمل

بخش اعظمی از کثیفی ها و لکه های مبلمان مخمل از جمله مبلمان چستر در بخش تکیه‌گاه و دسته مبل به وجود  می آید. بنابراین سایر بخش های مبل را  می توانید با جاروبرقی و یک گردگیری ساده به راحتی تمیز کنید. از ایجاد فشار مضاعف به مبل در هنگام شستشو خودداری کنید. در صورت عدم تخصص در این حوزه بهتر است از خدمات خشکشویی مبلمان در منزل بهره بگیرید.

شستشوی مبلمان سلطنتی

شستشوی مبلمان استیل با توجه به ظرافت پارچه و چوب به کار رفته در آن نیاز به دقت و توجه بالایی دارد. بر همین اساس قیمت شستشوی مبل استیل در منزل در مقایسه با سایر مبلمان کمی بالاتر خواهد بود. برای جلوگیری از آسیب به مبل سلطنتی بهتر است به جای شستشوی آن از خدمات خشک شویی مبل در منزل کمک بگیرید.

شستشوی مبلمان چرمی

مبلمان چرمی با توجه به جنس روکشی که دارند در مقایسه با سایر مبلمان راحت‌تر نظافت شده و مورد شستشو قرار  می گیرند. البته مواد شوینده برای شستشوی مبلمان چرمی بایستی استاندارد بوده تا باعث پوسته پوسته شدن روکش آن نگردد. با توجه به این امر بهتر است شستشوی مبل با دستگاه انجام شود.

شستشوی مبل با بخارشو

شستشوی مبل با بخارشو

بخارشو از جمله لوازم مناسب برای نظافت و شستن مبل در منزل به شمار  می آید. البته نحوه شستشوی مبل با بخارشو با توجه به پارچه مبلی و همچنین لکه ایجاد شده بر روی آن متفاوت است. در صورت عدم تخصص در این امر بهتر است شستشوی مبلمان خود را به افراد متخصص و ماهر در این زمینه بسپارید.

شناخت مواد شوینده مبل

مواد شوینده‌ای که برای خشکشویی مبل استفاده  می کنید بهتر است متناسب با نوع مبلمان بوده و همچنین فاقد مواد شیمیایی اسیدی و قوی باشد. در اغلب خانه ها شوینده های خانگی متعددی وجود دارد که  می توانید از آنها برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های مبلمان استفاده کنید. در ادامه به معرفی این مواد شوینده  می پردازیم.

صابون مایع، شوینده ای مناسب برای مبل شویی در منزل

مقداری از صابون مایع را با یک لیتر آب مخلوط کرده و سپس با استفاده از یک پارچه کتانی بدون پرز قسمت لکه‌دار مبل را تمیز نمایید. این روش تنها برای از بین بردن لکه های مبل بوده و برای شستشوی کل مبلمان مناسب نیست.

از بین بردن لکه های چربی مبل با نمک

از بین بردن لکه های چربی مبل با نمک

نمک بهترین ماده برای از بین بردن لکه های چربی روی مبل است. در این روش قسمت های لکه شده مبل را با استفاده از نمک پوشانده و سپس مالش دهید. بدین ترتیب چربی ها جذب نمک خشک شده و از بین  می روند. البته این روش برای برطرف کردن لکه های چربی قدیمی چندان کارساز نیست.

 

الکل سفید ماده ای موثر برای مبلشویی در منزل

از دیگر مواد شوینده در دسترس و بی‌خطر  می توان الکل را نام برد. البته از استفاده مستقیم الکل بر روی مبل خودداری کنید. کمی از این ماده را بر روی پارچه قرار داده و سپس آن را بر روی لکه های مبل بکشید تا پاک شوند.

شستشوی مبلمان با دستگاه در منزل

در حال حاضر بسیاری از خدمات مبل شویی در منزل صورت گرفته و دیگر نیازی به انتقال مبلمان به کارخانه و یا قالیشویی نخواهد بود. با توجه به این امر هزینه های حمل و نقل حذف شده و قیمت شستشوی مبل در منزل برای مشتریان به صرفه‌تر است. برای خشکشویی مبل با دستگاه از دستگاه مبل شویی دریلی، جاروبرقی صنعتی و دستگاه مکنده استفاده  می شود.

در این روش ابتدا در مخزن دستگاه مواد شوینده به همراه آب قرار داده شده و سپس دستگاه دریلی با چرخاندن فرچه به صورت چرخنده شستشوی مبل را با کیفیت بالایی انجام  می دهد. در همین حین نیز با استفاده از جاروبرقی صنعتی یا مکنده، آب و مواد شوینده از سطح مبل جذب شده و مبلمان کاملاً تمیز و درخشنده  می گردد. بدین صورت مبلمان بعد از چند ساعت کاملاً خشک و عاری از هرگونه آلودگی خواهد بود. قیمت خشکشویی مبل در منزل در مقایسه با ارزش بالای مبلمان چندان بالا نبوده و با پرداخت آن دیگر نگران آسیب به کلاف و روکش مبلمان تان نخواهید بود.

خدمات خشک شویی مبلمان مناسب چه مراکزی است؟

علاوه بر منازل و آپارتمان ها مراکز دیگری نیز  می توانند برای شستشوی مبلمان و موکت های خود از خدمات خشک شویی مبلمان استفاده کنند. برخی از این مراکز عبارتند از:

خشکشویی مبلمان اداری

خدمات خشک شویی مبلمان در محل، مناسب ادارات و مراکزی که دارای مبلمان اداری و موکت های کف هستند، خواهد بود.

خشکشویی صندلی و موکت سالن های کنفرانس

صندلی ها و کفپوش موکت در سالن های سینما، کنفرانس و… همواره در معرض آلودگی هستند. از این رو برای تمیزی و نظافت نیاز به خدمات خشکشویی موکت و صندلی دارند. در این روش شستشو نیازی به جدا کردن صندلی ها و یا موکت از کف زمین نبوده و خدمات خشکشویی در محل انجام  می گیرد.

خشکشویی موکت و مبلمان در سالن های انتظار

در اغلب مجتمع های تجاری و اداری، صندلی‌ و موکت ها در سالن های انتظار به دلیل تردد زیاد، کثیف و آلوده هستند. خدمات خشکشویی مبل در محل با شستشو و نظافت موکت و صندلی های سالن انتظار با استفاده از بهترین مواد شوینده، هرگونه آلودگی را از بین برده و این اماکن را ضدعفونی  می کنند.

خشک شویی مبلمان برای کلینیک ها و مطب ها

کلینیک ها و مطب ها از دیگر مراکز مستعد آلودگی هستند که ضدعفونی و نظافت آنها امری مهم خواهد بود. برای شستشو و استریل کردن تخت های بیمارستان و مبلمان آن نیاز به خدمات خشک شویی مبلمان در محل است.

خشک شویی مبل، پشتی و فرش در رستوران ها

رستوران ها از مهم‌ترین مراکزی هستند که بایستی به نظافت لوازم خود از جمله پشتی، فرش و صندلی ها اهمیت بدهند. آلودگی و کثیفی هر یک از این لوازم برای مشتریان رستوران های سنتی ناراحت کننده خواهد بود. بهره‌گیری از خدمات خشک شویی مبل، پشتی و فرش باعث  می شود تا تمامی این لوازم در محل تمیز و عاری از هرگونه چربی شوند.

خشک شویی مبل برای هتل ها

هتل‌ و سوئیت ها نیز  می توانند برای خشکشویی مبلمان، موکت ها و تخت خواب های خود از خدمات خشک شویی مبل در محل بهره‌مند شوند.

خشکشویی صندلی موکت و مبلمان دانشگاه ها و مدارس

مبلمان، صندلی ها و موکت در مراکز عمومی از جمله مدارس، دانشگاه ها، نمازخانه ها و خوابگاه های دانشجویی همواره در معرض آلودگی ها و میکروب هستند. بهره گیری از خدمات خشک شویی مبل در محل بهترین گزینه برای نظافت و شستشوی مبلمان، صندلی ها و موکت در این مراکز خواهند بود.

قیمت شستشوی مبل در منزل

مبلمان از لوازم با ارزش و گران قیمت در منزل به شمار  می آیند. شستشو و خشک شویی مبل از امور تخصصی بوده و برای حفظ کیفیت و سلامت مبلمان لازم است از لوازم و مواد شوینده مناسب استفاده شود. بنابراین بهتر است شستشوی مبلمان را به مراکز معتبر و متخصص در این امر بسپارید. برخی از قالیشویی های مجهز علاوه بر شستشوی فرش، خدمات خشکشویی مبل در منزل را نیز به مشتریان ارائه  می دهند. در مراکز قالیشویی و خشکشویی معتبر با توجه به اینکه زیر نظر اتحادیه قالیشویی فعالیت  می کنند، تعرفه شستشوی مبل بر اساس نرخ مصوب اتحادیه از مشتریان اخذ  می شود. اما به طور کلی قیمت شستشوی مبل در منزل با توجه به مواردی از جمله نوع مبلمان، تعداد آن و مواد شوینده مورد استفاده تعیین  می گردد.

نوع و اندازه مبل

نرخ مبل شویی

قیمت مبل شویی یک دست مبلمان 5 نفره استیل به همراه لکه بری

370,000 تومان

قیمت مبل شویی یک دست مبلمان 7 نفره استیل به همراه لکه بری

480,000 تومان

قیمت مبل شویی یک دست مبلمان 5 نفره راحتی به همراه لکه بری

400,000 تومان

قیمت مبل شویی یک دست مبلمان 7 نفره راحتی به همراه لکه بری

530,000 تومان

قیمت خشکشویی هر عدد تشک مبل، کوسن اضافه

18,000 تومان

قیمت خشکشویی هر عدد مبل تک نفره استیل

90,000 تومان

قیمت خشکشویی هر عدد مبل تک نفره راحتی

100,000 تومان

قیمت خشکشویی هر عدد صندلی

75,000 تومان

قیمت خشکشویی مبل تخت خواب شو تک نفره

300,000 تومان

قیمت خشکشویی مبل تخت خواب شو دو نفره

340,000 تومان

قیمت خشکشویی مبل تخت خواب شو سه نفره

400,000 تومان

قیمت سرویس رفت و آمد

120,000 تومان

 سخن پایانی

مبلمان از جمله لوازم پرکاربرد در منزل است که زیبایی و نظافت آن نیز تاثیر مستقیمی بر دکوراسیون منزل دارد. با توجه به اینکه شستشوی غیر اصولی مبل باعث آسیب به بدنه و روکش آن  می شود بهتر است شستشوی مبلمان را به افراد متخصص و متبحر در این زمینه سپرد. امروزه بسیاری از مراکز قالیشویی ضمن شستشوی فرش ها، خدمات شستشوی مبل در منزل را نیز ارائه  می دهند. بر همین اساس کافی است با این مراکز تماس گرفته تا در مدت زمان اندکی پرسنل ماهر و زبده برای شستشو و خشک شویی مبلمان به منزل شما مراجعه کنند. تمامی خدمات شستشو و خشکشویی مبل با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته انجام  می گیرد. بدین صورت بعد از چند ساعت از مبلمانی کاملاً تمیز، درخشنده و خشک برخوردار خواهید شد.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
تماس 1442