پاک کردن لکه ادرار حیوانات از روی فرش

امروزه افراد زیادی تمایل دارند در خانه خود از حیوانات خانگی مراقبت کنند. اما مراقبت از این حیوانات دوست داشتنی دردسرهایی هم دارد. از دردسرهای بازیگوشی آن‌ها می‌توان به کثیف کردن فرش و موکت‌ها اشاره کرد.
البته نمی‌توان برای جلوگیری از این اتفاق، حیوانات خانگی خود را در فضای خاصی محبوس کنیم. آن‌ها هم جاندارانی هستند که سرپرستی‌شان بر عهده گرفتید و نیاز به بازی و تحرک دارند. بنابراین این حق آن‌هاست که حداقل در فضای آپارتمان آزادانه بازی کنند. اما ویژگی مثبت گربه و سگ، قدرت یادگیری آن‌هاست. شما می‌توانید به آن‌ها یاد دهید که در جاهای به خصوصی که برایشان در نظر گرفته‌اید بازی کنند یا غذا بخورند. اما گاهی با همه این تربیت‌ها باز هم شیطنت آن‌ها گل می‌کند و کار دستمان می‌دهد.
برای پاک کردن لکه بدون دردسر پیشنهاد می‌کنیم با قالیشویی نوین تماس بگیرید تا علاوه بر لکه برداری، بوی نامطبوع را هم از روی فرش شما حذف کنند.
نگران این موضوع نباشید هر اتفاقی راه چاره‌ای دارد. ما در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی، مراحل رفع آن را پیش بگیرید فرشتان را مانند روز اول تمیز و بدون لک کنید.

نحوه پاک کردن لکه ادرار حیوانات خانگی

برای پاک کردن لکه هر چقدر سریع‌تر اقدام کنید به نفع شماست و کارتان ساده‌تر انجام می‌شود. در واقع این گونه بگویم که آب دستتان است زمین بگذارید و برای رفع لکه فرش با ارزشتان بشتابید. از بین بردن لکه‌های تازه بسیار راحت‌تر از لکه‌های قدیمی پاک می‌شوند.
با استفاده از یک دستمال تمیز خیسی لکه را بگیرید. این کار را با استفاده از یک حوله هم می‌توانید انجام دهید. مهم این است که نهایت سعی خود را بکنید تا رطوبت لکه کم شود. سپس مقداری آب اکسیژنه بر روی لکه بزنید، تا زمان خشک شدن آن کمی صبر کنید. کمی مایع شستشوی فرش با کمی مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و بر روی لکه بریزید. سپس به کمک حوله کمی بر روی لکه بکشید. این کار را تکرار کنید تا اثری از لکه بر جای باقی نمانده باشد.
بعد از این که لکه را به طور کامل از بین بردید، احتمالا متوجه خواهید شد که بوی بدی بر روی فرش باقی مانده است. برای رفع این بو مراحل چندان سختی در پیش ندارید. در عنوان بعدی با ما همراه شوید تا برایتان توضیح دهیم.

رفع بوی بد ادرار از روی فرش

برای از بین بردن بو باید از مواد شوینده آنزیم‌دار استفاده کنید. شامپو فرش‌هایی که امروزه در بازار وجود دارند حاوی مواد آنزیم دار هستند که بوی بد را از روی فرش از بین می‌برد. ادرار دارای اسیدی به نام اسید اوریک است که چاره از بین بردنش، شوینده‌های آنزیم دار است.
البته جوش شیرین، سرکه هم می‌تواند بوی نامطبوع را نابود کند. اما این به شرطی است که در همان لحظه ایجاد لک برای این کار اقدام کنید. اما در صورتی که فرصت لکه برداری را نداشته باشید، کمی مراحل رفع بو و لکه از روی فرش برای شما سخت می‌شود.
نحوه رفع بو به این ترتیب است:
قبل از انجام هر کاری باید تا جایی که می‌توانید لکه را از روی فرش به کمک یک دستمال نخی تمیز کنید. سپس کمی پودر جوش شیرین را بر روی لکه بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند. سپس کمی سرکه سفید را بر روی لکه و جوش شیرین اسپری کنید. در این محل دوباره باید به سرکه و جوش شیرین فرصت دهید تا تاثیرات خود را بر روی فرش بگذارند. سپس با یک دستمال نخی تمیز روی لکه را پاک کنید. انجام دادن این روش بهتر است بعد از مراحل پاک کردن لکه ادرار باشد. زیرا سرکه و جوش شیرین را به منظور رفع بوی نامطبوع فرش استفاده می‌کنیم.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
()
x
Call Now Buttonتماس 1442