ترفندهای شستن ریشه فرش در خانه

یکی از دغدغه‌های اصلی پس از شستن فرش ها زرد شدن ریشه های فرش است. این مشکل معمولاً بر اثر آلودگی هوا، رطوبت، و همچنین جمع شدن باقیمانده آب های پس از شستشو ایجاد می شود. این موضوع موجب می شود تا ظاهر فرش کدر و کهنه به نظر برسد و دیگر زیبایی گذشته را نداشته باشد.

شستن ریشه فرش در قالیشویی و منزل می تواند به شما کمک کند تا باری دیگر ظاهر از دست رفته فرش را ترمیم کنید. در این مقاله از قالیشویی نوین می توانید با روش های شستن و ترمیم ریشه فرش در قالیشویی و منزل آشنا شوید.

علت آلوده شدن ریشه فرش

به طور معمول زرد شدن ریشه فرش معمولاً بعد از شستشوی اشتباه و یا استفاده از شوینده های مناسب اتفاق می افتد. اما به هر حالت عدم آشنایی با روش های مراقبت از ریشه فرش نیز می تواند در بروز این مشکل دخیل باشد. در ادامه به مهم ترین دلایل زرد شدن ریشه فرش اشاره شده است:

  • استفاده از مواد پاک ‌کننده و شوینده هایی که از درصد مواد شیمیایی بالایی برخوردار هستند.
  • استفاده از روش های اشتباه برای خشک ‌کردن فرش به حالت عمودی
  • بی دقت بودن نسبت به جنس و الیاف فرش در زمان شستشو
  • بی توجهی به میزان گرمی و سردی آب

تمیز کردن ریشه فرش دستباف در منزل

ریشه فرش - قالیشویی نوین

برای این که بتوان ریشه های فرش دستباف را به خوبی تمیز کرد، ابتدا باید فرش را روش سطحی صاف پهن کنید. سپس ریشه های فرش را صاف و مرتب کنید. حال می توانید ریشه ها را کمی خیس نمایید و آن را با مقداری سفید کننده بشویید. بعد از این کار باید ریشه فرش را به خوبی آبکشی نمایید و اجازه دهید به خوبی خشک شود. در صورتی که دوست دارید برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف از شوینده ها و تمیز کننده های خانگی استفاده نمایید، سرکه سفید بهترین گزینه است. 

روش دیگری که معمولاً برای تمیز کردن ریشه فرش دستباف بسیار مؤثر است، استفاده از شامپو فرش می باشد. در این روش باید ریشه فرش را تمیز کنید. سپس در یک ظرف مقداری شامپو فرش بریزید و آن را خوب هم بزنید تا کف کنید. سپس می توانید با استفاده از یک فرچه یا برس ریشه های فرش را به خوبی تمیز نمایید. این روش نیاز به آبکشی ندارد و از همین رو معمولاً ساده تر است.

شستن ریشه فرش در قالیشویی

شستن ریشه فرش دستباف در منزل همیشه آن طور که باید فرش های شما را تمیز نمی کند. درواقع استفاده از روش نامناسب و همچنین مواد شوینده نامرغوب و نادرست می تواند ظاهری کدر و زرد رنگ به ریشه ها ببخشد. برای شستن ریشه فرش در قالیشویی معمولاً کارشناس مربوطه جنس فرش را تشخیص می دهد. سپس از روش مناسبی برای شستن ریشه فرش در قالیشویی استفاده می شود.

به طور معمول تمیز کردن و ترمیم ریشه فرش در قالیشویی با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می شود. از همین رو فرش بعد از ترمیم و تعمیر در قالیشویی بدون هیچ لکه و مشکلی تمیز و شفاف می شود.

قالیشویی نوین یکی از معتبرترین قالیشویی های سطح تهران است که به دلیل داشتن تجربه زیاد و همچنین کمک گرفتن از تجهیزات مناسب فرش های شما را با بالا ترین کیفیت تمیز می کند. کلیه خدمات شستشو و ترمیم ریشه فرش در قالیشویی نوین با استفاده از به روز ترین دستگاه ها انجام می شود و از همین رو کیفیت بسیار بالایی دارد. شما می توانید با ثبت سفارش خود به صورت آنلاین در وب سایت قالیشویی نوین از تخفیف 20 درصدی قالیشویی برخوردار شوید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
()
x
Call Now Buttonتماس 1442