قیمت قالیشویی در سال 1400

قیمت قالیشویی در سال 1400

قیمت قالیشویی هر ساله با نزدیک شدن به پایان سال توسط اتحادیه قالیشویی هر شهر مشخص می شود. این موضوع معمولاً با توجه به نرخ تورم و در نظر گرفتن هزینه خدمات تعیین می شود. پس از آن همه قالیشویی‌های سطح شهر مستلزم به دریافت این هزینه هستند، به طوری که دریافت هزینه اضافی از مشتریان به معنی قانون شکنی و زیر پا گذاشتن قوانین اتحادیه در نظر گرفته می شود.

در این مقاله از وبلاگ قالیشویی نوین قصد داریم شما را با قیمت قالیشویی و عوامل مؤثر بر آن آشنا کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت قالیشویی

به طور کلی قیمت قالیشویی معمولاً بر حسب متر مربع تعیین می شود. در واقع اتحادیه قالیشویی با تعیین قیمت هر متر مربع شستشوی انواع قالی و فرش، نرخ آن را مشخص می کند. سپس قالیشویی‌ها با در نظر گرفتن متراژ ، جنس فرش و نوع خدمات قیمت نهایی را به مشتریان اعلام می کنند. هر قالیشویی که نرخی بیشتر از مقدار تعیین شده اتحادیه را از مشتری دریافت کند، مرتکب عملی غیرقانونی شده است و این موضوع از طریق اتحادیه و مراجع قانونی نیز قابل پیگیری می باشد.


عوامل مؤثر در قیمت

برای برآورد قیمت قالیشویی معمولاً عوامل مختلفی در نظر گرفته می شوند. در ادامه می توانید با مهم ترین عوامل مؤثر بر قیمت قالیشویی آشنا شوید.

جنس فرش

جنس فرش - قالیشویی نوین

اولین و مهم ترین موضوع که روی قیمت قالیشویی تأثیر می گذارد، جنس فرشی است که قصد دارید آن را بشویید. هر چقدر شستشوی فرش تخصصی تر و سخت تر باشد و به توجه بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه شستشوی آن نیز طبعاً بیشتر خواهد شد. معمولاً شستشوی فرش‌های دستباف و قیمتی که نیاز به تخصص و دقت زیادی دارد، نسبت به فرش‌های ماشینی بیشتر است. 

توجه داشته باشید که برای هر نوع بافت و جنسی از فرش معمولاً شوینده متناسب با آن استفاده می شود. به علاوه هر چقدر بافت فرش ریزتر باشد و تراکم بیشتری داشته باشد، شستشوی آن نیز سخت تر است. معمولاً شستشوی فرش‌های ابریشم گران قیمت نسبت به سایر فرش‌ها هزینه بیشتری دارد. از آن جایی که شستن فرش‌های گران قیمت و ابریشمی به توجه زیادی نیاز دارد، هزینه آن نیز بیشتر است. امکان پخش شدن رنگ فرش‌های ابریشمی و ترکیب رنگ‌های فرش وجود دارد. از همین رو لازم است تا افرادی متخصص با بررسی جنس فرش از روش مناسبی برای شستن آن استفاده کنند.

اندازه فرش

از طرف دیگر ابعاد فرش عامل مهم دیگری است که روی قیمت قالیشویی مؤثر است. قیمت شستشوی فرش بر اساس هر متر مربع تعیین می شود و هر چقدر فرش شما بزرگ تر باشد، هزینه شستشوی آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی برای شستشوی فرش‌ها باید متراژ آن را بر قیمت تعیین شده بر اساس جنس فرش ضرب کنید تا قیمت نهایی حاصل شود. برای مثال برای احتساب قیمت یک فرش 12 متری باید 12 را در عدد مشخص شده ضرب نمایید.

روش شستشوی فرش

روش شستشوی فرش - قالیشویی نوین

عامل بعدی روش شستشوی فرش است. همان طور که می دانید برای شستن فرش از روش‌ها و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. بنابراین انتخاب روش شستشو نیز می تواند عامل مهم دیگری بر قیمت قالیشویی باشد. از همین رو این موضوع نیز می توانید بر قیمت قالیشویی تأثیر بگذارد. از طرف دیگر وجود لکه و آلودگی روی فرش‌های کثیف موجب می شود تا شستشوی فرش کمی سخت تر شود. به علاوه در این مواقع قالیشویی باید برای از بین بردن لکه‌های فرش از شوینده‌های مخصوصی استفاده کنید و مراحل لکه برداری و رنگ برداری نیز به هزینه شستشوی فرش اضافه می شود.

بیشتر بدانید: تمیز کردن فرش ابریشمی

تعمیرات فرش

یکی دیگر از هزینه‌هایی که به هزینه شستشوی فرش اضافه می شود، تعمیرات فرش است. این خدمات که توسط اکثر قالیشویی‌های معتبر انجام می شود، خدماتی جداگانه نسبت به شستشو است که شامل پرز گیری، ریشه بافی ریشه زنی، شیرازه دوری، چرم دوری، دارکشی، ترمیم جای سوختگی، ترمیم پارگی و رفوگری می باشد. معمولاً در زمان تحویل فرش مشکل آن مشخص و هزینه رفع آن نیز تعیین می شود. از همین رو مشتری می تواند با خیال راحت فرش خود را به قالیشویی بسپارد.

مواد شوینده

مواد شوینده فرش - قالیشویی نوین

بسیاری از قالیشویی‌ها با به کار بردن شوینده‌های ارزان قیمت و نامناسب هزینه پایین تری از مشتری دریافت می کنند. اما این موضوع موجب آسیب به بافت فرش می شود و می توان خسارت‌های جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

هزینه بسته بندی و ایاب ذهاب

در کنار هزینه شستشوی فرش‌ها، هزینه بسته بندی و کاور هر متر مربع فرش به اضافه هزینه ایاب ذهاب نیز به آن اضافه می شود. معمولاً باید تمامی این هزینه‌ها از ابتدای کار و در زمان تحویل فرش مشخص شود. تا مشتری به راحتی بتواند در مورد واگذاری فرش به یک قالیشویی تصمیم بگیرد.

اگر فردی قصد داشته باشد تا به جای شستشوی فرش از خدمات خشکشویی قالیشویی استفاده کند نیز باید هزینه متفاوتی را نسبت به شستشو پرداخت کند. بهترین قالیشویی، کلیه هزینه‌ها و تعرفه‌های شستشو را از ابتدا برای مشتری مشخص می کند تا مشتری نیز با خیالی آسوده فرش‌های خود را به قالیشویی بسپارد و نگرانی از بابت هزینه‌های نداشته باشد.


تعرفه‌ قیمت قالیشویی

به طور معمول کلیه هزینه‌های مؤثر بر قیمت نهایی شستشوی فرش هر ساله از سوی اتحادیه تعیین می شود. بسیاری از عوامل مثل حمل و نقل، رفو گری و ترمیم به صورت توافقی انجام می شود. اما به طول کل قیمت شستشوی فرش ماشینی، دستی، اعلا شویی، شستشوی فرش گل ابریشم، شستشوی موکت، خشک شویی فرش و موکت و شستن موکت‌های پله ای توسط اتحادیه مشخص می شود و کلیه قالیشویی‌های شهر مستلزم به پیروی از آن هستند.


قیمت‌ها در اتحادیه قالیشویی

به طور بیشتر موارد مؤثر بر قیمت قالیشویی توسط اتحادیه بررسی و قیمت گذاری می شوند. در ادامه می توانید بخشی از قیمت‌های اتحادیه قالیشویی سال 1400 را مشاهده کنید.

سرویس از قیمت (تومان) تا قیمت (تومان)
شستشوی فرش ماشینی (متر مربع) ۱۱۵۰۰
شستشوی فرش دستباف (متر مربع) ۱۵۰۰۰
اعلا شویی فرش ماشینی (متر مربع) ۱۶۰۰۰
اعلا شویی فرش دستباف (متر مربع) ۲۵۰۰۰ ۳۳۵۰۰
شستشوی فرش گل ابریشم دستباف ۶۰۰۰۰
شستشوی موکت جدا از زمین ۷۰۰۰
خشک‌ شویی فرش ماشینی در محل (متر مربع) ۱۶۰۰۰
شستشوی فرش دستباف در محل (متر مربع) ۲۲۰۰۰
خشک‌ شویی موکت در محل (متراژ کمتر از 50 متر) ۴۰۰۰۰
قیمت خشک‌ شویی موکت در محل (متراژ بیشتر از 50 متر) ۸۰۰۰
خشک شویی موکت در محل پله هر عدد ۲۰۰۰۰
اعلا شویی موکت جدا از زمین (متر مربع) توافقی
قیمت شستشوی قالیچه و کناره توافقی
قیمت رفوگری و ترمیم (متر مربع) توافقی
قیمت لکه‌ برداری توافقی
حمل و نقل توافقی

 

چرا قالیشویی نوین؟

قالیشویی نوین یکی از باسابقه ترین قالیشویی‌های تهران است که شعبه‌های آن در همه بخش‌های شهر وجود دارد. بنابراین شما می توانید به راحتی در هر سمت شهر که هستید، از خدمات بی نظیر این قالیشویی استفاده کنید. به علاوه هزینه شستشوی فرش در قالیشویی نوین با 30 درصد تخفیف انجام می شود. این موضوع موجب می شود تا بتوانید بهترین خدمات را با کمتری قیمت دریافت کنید و در طول مدت زمانی کوتاه فرش‌های خود را همانند روز اول تمیز کنید.

3 1 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x