شستن مبل با بخارشو در منزل

یکی از مهم‌ترین وسایل در خانه هرکس، مبلمان آن بوده و بهتر است در طول سال چندین بار مبل‌ها را تمیز کرده تا چرک مرده نشود و ظاهر خوب خود را حفظ کند. از آن‌جا که هم خودتان و هم مهمانان از این وسیله استفاده خواهند کرد، برای تمیز کردن بهتر مبل‌ها می‌توانید از بخارشو استفاده کنید. این کار را هم خودتان و هم کارشناسان باتجربه می‌توانند انجام دهند. در صورتی که دستگاه مورد نظر را ندارید و یا نمی‌دانید چطور از آن استفاده کنید، می‌توان به قالیشویی محل زندگی خود تماس گرفته و از آن‌ها کمک بخواهید.

تمیز کردن انواع مبل با بخارشو در منزل

مبلمان هر خانه با خانه دیگر متفاوت است و نمی‌توان حکمی کلی برای آن‌ها صادر کرد. به صورت کلی تمیز کردن مبل‌ها با بخارشو بهترین گزینه بوده و می‌توانید خودتان نیز این کار را در منزل امتحان کنید. با توجه به جنس بدنه مبل، نحوه تمیز کردن آن نیز متفاوت می‌شود.

مبلمان پارچه‌ای

این نوع مبل به دلیل اینکه دارای روکش پارچه است، شستن آن با بخارشو آسان بوده و کثیفی‌ها به سادگی از روی آن پاک می‌شوند. قبل از شروع به کار بهتر است گرد و خاک آن را جارو کرده و یا با دستمال پاک کنید. در صورتی که لکه‌های غذا یا مایعات وجود دارد، باید به صورت جداگانه و با مواد مناسب تمیز شوند. در نهایت با استفاده از بخارشو کل مبل را تمیز کرده و همانند روز اول خود خواهد شد.

مبلمان چرمی

این نوع مبلمان کثیفی و لکه‌های کمتری به خود گرفته و به صورت عادی و با یک پارچه نمدار نیز تمیز می‌شود. در صورتی که می‌خواهید به صورت عمقی آن را تمیز کنید، بخارشو گزینه خوبی است اما در استفاده از آن دقت کنید. حرارت بالای بخارشو به برخی مبل‌های چرم آسیب زده و در صورت نداشتن تخصص کافی، ممکن است مبلمان را خراب کنید. بهتر است این کار را به افراد باتجربه بسپارید.

مبلمان مخملی

تمیز کردن مبل‌های مخملی کار سختی بوده و از هر روشی که استفاده کنید، ممکن است که به بافت پارچه آسیب بزند. هنگام کار با بخارشو نهایت دقت را به خرج داده و سعی کرده با سرعت کمتری پیشروی کنید. در صورت نگرانی در استفاده از این روش، می‌توانید از مواد شوینده دیگری به جای بخارشو استفاده کنید.

بخارشویی مبل در منزل

مراحل شستن مبل با بخارشو در منزل

شستن مبل مانند فرش با یک برس و یک پارچه ممکن نیست زیرا بدنه مبل ابری بوده و در صورتی که این کار را انجام دهید، شوینده وارد ابرهای صندلی شده و داخل آن باقی می‌ماند. بنابراین بهترین روشی که می‌توانید آن را در منزل بشویید استفاده از بخارشو است.

جارو کشیدن

درست مانند شستن فرش در خانه، برای تمیز کردن مبل‌ها هم ابتدا باید آن‌ها را جاروبرقی بکشید. سعی کنید با سری‌های مختلف جارو تمام گوشه و کنار مبل را به طور کامل تمیز کنید. روکش کوسن‌ها را هم در آورده تا جداگانه داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

انتخاب شوینده مناسب

خرید شوینده مناسب برای مبل هم قدم بعدی است. باید شوینده‌ای انتخاب کنید که کف نکند ولی لکه‌های روی مبل را از بین ببرد. اگر شوینده هم در دسترس خود ندارید می‌توانید از سرکه، الکل یا جوش شیرین استفاده کنید. اگر شما هم به دنبال انتخاب یک مایع شستشوی  مناسب و بهترین شوینده برای شستشوی مبل های خود در منزل هستید بهتر است مقاله‌ای که ما در این راستا منتشر کرده ایم را مطالعه نمایید.

استفاده از بخارشو

بخارشو را با توجه به دستورالعمل خود روشن کنید و اجازه دهید کمی گرم شود. سپس سری مناسب را به آن وصل کرده و تمام سطح و بخش‌های مختلف مبل را کاملا شستشو دهید. بعد هم چند ساعتی اجازه دهید تا حرارت آن کاملا از بین رفته و مبل‌ها خشک شوند.

پاکسازی تخصصی مبلمان در خانه

چه به دلیل تعطیلات نوروزی و چه برای یک مهمانی مهم، تمیز کردن مبل‌های خانه وظیفه مهمی است و باید با احتیاط اینکار را انجام داد. در صورتی که یک دستگاه بخارشو خانگی داشته باشید، می‌توانید به سادگی خودتان به اینکار مشغول شوید. در صورتی که تخصص و یا زمان کافی برای انجام اینکار را در اختیار ندارید، مجموعه قالیشویی نوین آماده خدمات رسانی در راستای شستشوی مبل‌های شما است.

5 2 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
Call Now Buttonتماس 1442