آخرین مقالات

روش شستشوی تشک و خوشخواب

روش شستشوی تشک و خوشخواب

تخت خواب و تشک خوشخواب یکی از وسایلی است که تقریباً هر فردی یک سوم زندگی و عمر خود را بر روی آن سپری می کند. حال تصور کنید تشکی که انسان یک سوم عمر خود را روی آن می گذراند چه قدر می تواند حاوی میکروب و کثیفی باشد. به همین دلیل شست و شو و نظافت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خوابیدن بر روی تشک بد بو و پر از لک به هیچ وجه برای هیچ کسی خوشایند نیست. از طرف دیگر این کار می تواند به پوست و سلامت شما آسیب وارد کند. پس باید شستن خوشخواب را جدی بگیرید. البته نحوه شستن تشک خوشخواب نسبت به سایر ملحفه و روبالشی متفاوت است.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با نحوه شستن تشک خوشخواب در منزل و همچنین شستن تشک خوشخواب در قالیشویی آشنا کنیم تا شما با مطالعه مطالب آن و به کارگیری آن بتوانید در شستن  خوشخواب خود هوشمندانه تر عمل کنید؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های مراقبت و شستن خوشخواب در منزل

شستن تشک خوشخواب - قالیشویی نوین

برای شستن تشک خوشخواب راه‎ های مختلی وجود دارد، از جمله شستن خوشخواب در منزل و یا شستن آن در قالیشویی که بنا به وقت و حوصله خود می توانید اقدام به شستن و تمیز کردن تشک خود نمایید. 

  • برای شستن تشک خوشخواب در منزل ابتدا لازم است گرد و خاک روی آن را به وسیله جارو برقی تمیز کنید. همین کار ساده سبب طول عمر تشک خوشخواب شما می شود. 
  • در مرحله بعد باید روی تشک خوشخواب و درزهای آن را به خوبی به وسیله جارو برقی تمیز کنید.
  • پس از جاروکشی نوبت لکه گیری آن می شود. برای انجام این کار در دست داشتن وسایلی نظیر اسفنج زیر یا مسواک، آب گرم، مواد شوینده ضدعفونی کننده، الکل سفید یا جوش شیرین و … لازم و ضروری می باشد. قبل شروع شستن خوشخواب خود باید به این نکته توجه کنید که تشک خوشخواب شما از چه نوع تشکی است؛ فنردار یا معمولی. زیرا استفاده از آب داغ به خوبی می تواند قارچ‎ها و باکتری‎ها را از بین ببرد، اما در عین حال به فنر و فلزها آسیب می رساند و موجب زنگ زدگی آن می شود، به همین دلیل اگر تشت خوشخواب شما از نوع فنردار است بهتر است از آب داغ استفاده نکنید. به همین دلیل بهتر است از اسپری‎های لکه بر و یا الکل سفید برای پاک کردن لکههای موجود بر روی خوشخواب خود استفاده نمایید. 
  • به طور کلی برای شستن تشک خوشخواب فنردار نیز می توانید با استفاده از یک اسفنج زبر سطح تشک را کاملاً بشورید و به وسیله اسپری آب داغ را بر روی آن اسپری کنید. همچنین به جای شوینده ضدعفونی کننده از سرکه سفید استفاده کنید. سپس برای پاک کردن مواد شوینده یا سرکه سفید تشک خوشخواب را آبکشی کنید توجه کنید که به هیچ عنوان تشک را زیر آب مستقیم قرار ندهید یا آب را به صورت زیاد بر روی تشک نریزید، بلکه به وسیله اسپری روی خوشخواب بپاشید، زیرا در غیر این صورت تشک خوشخواب فنردار شما دچار زنگ زدگی می شود. 
  • همان گونه که پیش تر به آن اشاره نمودیم می توانید از جوش شیرین برای از بین بردن لکه ‎ها استفاده کنید به این صورت که پس از جارو کشی، مقداری از جوش شیرین را بر روی لکه ‎ها بپاشید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه روی آن بماند، سپس تخت را مجدداً جاروکشی کنید تا جوش شیرین ‎ها از روی خوشخواب پاک شوند.
  •  بعد از شستن خوشخواب بهتر است در صورت امکان پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان پیدا کند و نور بر روی تشک بتابد. این کار باعث می شود بسیاری از موجودات ریز درون تشک و میکروارگانیزم ‎ها از بین بروند و تشک خوشخواب شما عمر بیشتری پیدا می کند.
  • برای تمیز ماندن و عمر بیشتر تشک خوشخواب می توانید از روکش ‎هایی استفاده کنید تا در زمان لک شدن و کثیفی ابتدا به روکش آن بگیرد و آسیبی به تشک خوشخواب شما نرساند. هنگام شستن خوشخواب نیز در صورت عدم ایجاد لک بر روی خوشخواب می توانید با تعویض روکش و شست و شوی آن به راحتی از تشک خوشخواب خود مراقبت کنید. 

مطلب پرده شویی در منزل یا قالیشویی را حتما بخوانید.

شستن تشک خوشخواب در قالیشویی

شستن تشک تخت - قالیشویی نوین

شستن تشک خوشخواب در قالیشویی به دو صورت انجام می گیرد. هم در محل و هم در خشک شویی. از آن جایی که تشک خوشخواب سنگین و حجیم است، برخی از قالیشویی ‎ها شست و شوی آن‎ها را در محل و منزل انجام می دهند. قالیشویی ها با دستگاه‎ های مکانیزه اقدام به تمیز کردن و شستن خوشخواب و همچنین خشک شویی آن می نمایند.

برای شستن تشک خوشخواب در قالیشویی از دستگاه شست و شو که شامل وکیوم‎ هایی قوی است برای از بین بردن جرم، آلودگی و گرد و خاک و … استفاده می شود. این دستگاه شامل شلنگی است که آب و کف را همانند بخارشوی روی تشک خوشخواب می کشد و درجا آب و کف را به داخل خود می کشد و سریع تشک خوشخواب را خشک و تمیز می کند.

در مواردی که تشک خوشخواب شما از نوع فنردار است بهتر است آن را به قالیشویی ‎های معتبر بسپارید تا بشویند زیرا در صورت باقی ماندن رطوبت و آب بر روی تشک موجب زنگ زدگی و آسیب رسیدن به خوشخواب می شود. 

مطلب انتخاب بهترین قالیشویی را حتما بخوانید.

هزینه شستن خوشخواب در قالیشویی مدرن

خوشخواب - قالیشویی نوین

هزینه شستن خوشخواب در قالیشویی مدرن با توجه به نرخ اتحادیه قالیشویی تهران اعلام می گردد. اتحادیه قالیشویی تهران هزینه شستن خوشخواب در قالیشویی مدرن را با توجه به تورم و افزایش قیمت سرویس‎های خدماتی اطلاع رسانی می کند که این قیمت به صورت حداقل نرخ و پایه در نظر گرفته شده است. پس از آن عوامل مختل دیگری نیز سبب تغییر و تفاوت هزینه شستن خوشخواب در قالیشویی مدرن می شود.

هزینه شستن خوشخواب در قالیشویی نیز بنا به مقدار شست و شو و موارد شوینده مورد استفاده برای تمیز کردن خوشخواب و همچنین کیفیت شست و شوی قالیشویی می تواند متغیر و متفاوت باشد. به طور کل عوامل متعددی بر هزینه خوشخواب در قالیشویی مؤثر است. عواملی نظیر میزان کثیفی خوشخواب، قالیشویی مورد نظر شما و کیفیت کار آن، شستن تشک خوشخواب در محل و همچنین موارد مورد استفاده برای شستن خوشخواب در قالیشویی و … از جمله این  عوامل مؤثر به شمار می روند.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا راهکارهای برای شستن تشک خوشخواب در منزل و شستن خوشخواب در قالیشویی در اختیار شما قرار دهیم تا شما با مطالعه مطالب آن و به کارگیری این مطالب مراقبت بهتر و موفق تری در خصوص تشک خوشخواب خود داشته باشید.

قالیشویی نوین یکی از قالیشویی ‎های ارزان، معتبر و مدرن است که با به کارگیری دستگاه‎های پیشرفته و مکانیزه اقدام به شستن تشک خوشخواب می نماید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام از قیمت‎ها با همکاران ما در قالیشویی نوین تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x