دستگاه قالیشویی

کیفیت خدمات در کارخانجات قالیشویی ، ارتباط زیادی به نوع و توان عملکرد انواع تجهیزات و دستگاه قالیشویی مورد استفاده در آن‌ها دارد. دستگاه قالیشویی با تسهیل فرآیند شستشوی فرش، قالیشویی را از حالت سنتی به روشی صنعتی تبدیل کرده اند. شستشوی فرش و قالی که سالیان طولانی در ایران با روش‌های خانگی صورت ‌می‌گرفت؛ بنابر دلایل زیادی مانند سبک زندگی آپارتمان نشینی، هزینه‌های بالای مصرف آب و معیوب شدن فرش و قالی‌ها در اثر شستشوی نا مناسب و … کم کم نیاز حضور انواع کارخانجات و کارگاه‌های قالیشویی را پر رنگ کرد.شستشوی فرش و قالی‌ها در برخی کارخانجات قالیشویی به شکل تمام اتومات و نیمه اتومات صورت ‌می‌پذیرد. البته ناگفته نماند هنوز هم کارگاه‌های کوچکی وجود دارند که به روش‌های نیمه سنتی و با استفاده از نیروی انسانی به فعالیت مشغول هستند. اکثر کارخانجات امروزه با به خدمت گرفتن دستگاه قالیشویی در ارائه خدمات خود توانسته‌اند بازخورد مثبتی از سوی مشتریان کسب کنند. این ماشین‌آلات کار شستشوی انواع فرش و قالیچه را به شکلی اصولی‌تر، ساده تر و سریع تر انجام ‌می‌دهند. این دستگاه‌ها و ماشین آلات در انواع کارخانه‌های قالیشویی به فراخور نیاز و درجه مجهز بودن متفاوت هستند. اما اکثر آنها از 4 مدل پرکاربرد استفاده ‌می‌کنند. در ادامه مطلب به تشریح مختصری از این ماشین آلات و کارکرد آنها ‌می‌پردازیم.

انواع دستگاه‌های قالیشویی

دستگاه گرد و خاک‌گیر 

فرش‌ها در ابتدای ورود به کارخانه در محلی برای زدودن گرد و خاک جمع آوری ‌می‌شوند. این عمل که در گذشته به صورت دستی و از طریق کوبیدن چوب به پشت فرش انجام می‌شد؛ نتیجه کارآمدی به جز پخش شدن حجم زیادی از گرد و غبار در هوا و یا آسیب دیدن ساختار تار و پود فرش در بر نداشت. اما امروزه وجود این دستگاه در کارخانه‌ها سبب ‌می‌شود این مرحله که در پاکیزگی نهایی فرش‌ها نقش بسیار مهمی‌دارد؛ بهتر و ساده‌تر انجام شود.
دستگاه گرد و غبارگیر با داشتن سیلندرهای خود به فرش ارتعاشاتی را وارد می‌کند. این ارتعاشات که از طریق دستگاه قابل تنظیم هستند؛ قابلیت خارج کردن تمام ذرات گرد و خاک را از سطح فرش و از لابه‌لای تار و پود را دارا می‌باشد. همزمان با خروج گرد و غبار از فرش، سیستم مکش دستگاه این ذرات را مکیده و جذب ‌می‌کند. سیستم عملکردی دستگاه، قابلیت تنظیم زدودن غبار از انواع فرش‌های ماشینی و دستبافت را با هر میزان ظرافت دارا است.

دستگاه خاک گیر قالیشویی

دستگاه ریل شستشو (قطار شستشو) قالیشویی

این ماشین در واقع قلب کارخانه شستشوی قالی است. عملکردهای متعددی برای این دستگاه تعریف شده است که بخش عمده شستشوی قالی اعم از شستشو، آب‌گیری و جمع کردن فرش را انجام ‌می‌دهد. این ماشین دارای پمپ‌های تزریق مواد شوینده است و ‌می‌تواند آب مصرف شده برای شستشو را بازیافت کند. از ویژگی‌های دیگر این دستگاه شستشو، ‌می‌توان به فرچه‌های متناسب با اندازه فرش اشاره کرد. ظرفیت کاری در این ماشین به دو بخش اصلی که شامل اندازه ورودی دهانه دستگاه، که تعیین کننده حداکثر اندازه عرض فرش مورد شستشو است و همچنین توان شستشوی متراژ در ساعت، تقسیم ‌می‌شود.

دستگاه آب‌گیری قالیشویی

دستگاه آب‌گیری، همانند خشک کن ماشین لباسشویی است و به کمک نیروی گریز از مرکز عمل می‌کند. به این ترتیب که فرش شستشو داده شده به صورت لول در محفظه این دستگاه قرار ‌می‌گیرد و سپس مخزن آن با سرعت بالا شروع به چرخیدن می‌کند. این کار سبب ‌می‌شود تا آب فرش به ‌طور کامل از آن خارج شود. بهترین قالیشویی ها این مرحله را به خوبی انجام می دهند.

دستگاه خشک کن قالیشویی

وجود خشک کن در کارخانه قالیشویی سبب ‌می‌شود تا فرش‌ها علاوه بر اینکه به سرعت خشک ‌می‌شوند؛ به سلامت و بهداشت آنها نیز اهمییت داده شود. اصلی‌ترین بخش در قسمت خشک کن صفحه‌های لوله ای شکل هستند که فرش روی آنها پهن ‌می‌شود و آنها به سرعت رطوبت داخل تار و پود را خشک ‌می‌کنند. در برخی از قالیشویی‌ها از سیستم اتاق خشک کن، برای خشک کردن قالی استفاده ‌می‌شود. این اتاق‌ها به کمک افزایش دما و ایجاد شرایط تهویه خاص، طی کمتر از چند ساعت می‌توانند قالی و فرش را خشک کنند. شایان ذکر است در کارخانجات مختلف میان انواع تجهیزات و دستگاه‌های قالیشویی تفاوت‌های زیادی در نوع و توان عملکردی آن‌ها وجود دارد. این موضوع باعث ‌می‌شود کیفیت خدمات در قالیشویی‌ها متفاوت باشد. جستجوی بهترین کارخانه قالیشویی تهران کار سخت و دشواری نیست به شرطی که بتوانید از سابقه و میزان رضایت‌مندی مشتری‌یان آن مطلع شوید.

قالیشویی نوین با عنوان بهترین قالیشویی در تهران ، با استفاده از جدیدترین دستگاه قالیشویی، خدمات شستشوی فرش را به هموطنان عزیز با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می دهد. در صورت سفارش آنلاین از تخفیف برخوردار می شوید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x