حفظ پاکیزگی فرش تمیز شده

فرش تنها کفپوش خانه شما نیست. فرش‌ها علاوه بر پوشش کف خانه، از نظر زیبایی‌شناسی نیز تاثیرات عمیقی بر محیط و دکوراسیون داخلی خانه می‌گذارند. از طرفی فرش‌ها به دلیل کاربردشان به شدت در معرض خطر آلودگی و فرسایش قرار دارند. یکی از دغدغه‌های خانم‌ها، حفظ پاکیزگی فرش و زیبایی آن پس از تحویل فرش تمیز شده از قالیشویی است. در این نوشته وب‌سایت قالیشویی نوین می‌خواهیم نکاتی را درباره روش حفظ طولانی‌تر پاکیزگی فرش مطرح کنیم.

چطور مدت طولانی تری فرش تمیز شده را پاکیزه نگه داریم؟

این راهنما کمک می‌کند تا مدت طولانی‌تری زیبایی و درخشندگی خاص فرش را پس از شستشو حفظ کنید.

 جارو کشیدن بیشتر مناطق پر تردد

فرش‌ها در نقاط پر تردد خانه بیشتر در معرض آلودگی هستند. در نتیجه بهتر است به این نقاط نگاه ویژه‌ای داشته باشید؛ و میانگین 2 الی 3 مرتبه در هفته آن مناطق را به کمک جاروبرقی کاملا جارو بکشید. هنگام جاروبرقی کشیدن سعی کنید سرعتی آهسته و پایدار داشته باشید؛ تا بتوانید با کمترین فشار، بیشترین خروجی گرد و غبار را از فرش ایجاد کنید.

 جلوگیری از ورود کفش به خانه

اگر از فرش‌های دستباف و ارزشمند در خانه و بخصوص ورودی آن استفاده می‌کنید؛ به هیچ وجه اجازه ورود با کفش را به افراد خانه و حتی میهمان‌ها ندهید. هرچقدر هم که تلاش کنید؛ کفش‌هایی که در کوچه و خیابان پوشیده شده‌اند آلوده هستند؛ و می‌توانند به راحتی فرش تمیز شما را کثیف کنند. در کنار این موضوع، قرار دادن پادری قبل از ورودی خانه و استفاده از جاکفشی در دار، می‌تواند به محبوس کردن آلودگی‌ها کمک کند.

 استفاده از روفرشی

البته که فرش در دکوراسیون به عنوان یک عنصر اصلی شناخته می‌شود، باید بتواند زیبایی‌های خود را به رخ بکشد. این موضوع همیشه صادق نیست. داشتن یک روفرشی خوب و مناسب برای مواقع خاص بسیار کاربردی است. مثلا وقتی کودکان مشغول غذاخوردن، فعالیت و بازی در خانه هستند؛ روفرشی می‌تواند فرش شما را از انواع لکه‌ها نجات دهد. پس لزومی ندارد روفرشی همیشه روی فرش تمیز شما باشد! در انتخاب روفرشی به ضخامت، نفوذ ناپذیری و کیفیت ظاهری آن توجه کنید.

 از بین بردن لکه ها

یک لکه شاید در نگاه اول به چشم نیاید؛ اما دو عامل باعث می‌شود که لازم باشد در اولین فرصت آنها را پاک کنید. اول اینکه به مرور تعداد لکه‌ها زیاد شده و زیبایی و سلامت فرش تمیز شما را از بین می‌برد. دومین عامل هم اینکه یک لکه هرچه دیرتر پاک شود؛ پاک کردن آن کاری سخت‌تر خواهد بود. پس لکه‌ها را به بهترین روش ممکن و با استفاده مواد شوینده مناسب و دستمال مرطوب هرچه سریع‌تر باید پاک کنید. همچنین اگر از شوینده جدیدی استفاده می‌کنید در نقطه‌ای کور از فرش آن را در میزان کم تست کنید؛ تا به رنگ فرش شما آسیب نزند. در نهایت بهتر است تا حد امکان از خوردن و نوشیدن روی فرش خودداری کنید. در غیر این صورت مجبور به تمیز کردن فرش خود در زمان‌های کوتاه می‌شوید.

 زیر فرش را دریابید

هر چند وقت یکبار بهتر است به بهداشت زیر فرش نیز توجه کنید. به عنوان میانگین هر ماه یا دو ماه یک بار فرش را به کناری بزنید و پشت و کف محل را نیز جاروبرقی بکشید. اگر کف خانه شما سرامیک یا پارکت است می‌توانید کف را با بخارشو کاملا تمیز کنید. در این شرایط بهتر است تا خشک شدن کامل کف فرش را دوباره پهن نکنید.

 محافظت در روزهای اول شستشو

وقتی فرش را از کارخانه قالیشویی تحویل می‌گیرید؛ تا چند روز قطعات محافظی را بین پایه‌های صندلی، میز و… با فرش قرار دهید. چراکه فرش تازه شسته شده استعداد بیشتری در جذب آلودگی، رنگ و لکه دارد.

حفظ پاکیزگی فرش و مبل به صورت هم زمان

بسیار مهم است که همه چیز هم‌زمان با هم و طی دوره‌ای مشخص تمیز شوند. به عنوان مثال وقتی مبلمان شما، همزمان با فرش تمیز شود؛ آلودگی را به یکدیگر منتقل نمی‌کنند. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای شستشوی مبل و  فرش خود از خدمات قالیشویی معتبر و با سابقه استفاده کنید؛ تا از دریافت یک فرش تمیز و سالم، اطمینان کامل داشته باشید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
تماس 1442