آنچه باید درباره دریافت و تحویل فرش بدانید.

خوشبختانه برخلاف گذشته امروزه دیگر استفاده از روش‌های سنتی برای شستشوی فرش‌ها منسوخ شده و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های قالیشویی از انواع تجهیزات و دستگاه‌های مدرن، مواد شوینده مخصوص و نیروهای متخصص استفاده می‌کنند و فرش‌ها، موکت‌ها، مبلمان، پرده و … را به بهترین شکل ممکن تمیز می‌کنند. شرکت‌های قالیشویی امروزه از امکانات به‌روزی مانند سایت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند و خدمات متعددی به مشتریان ارائه می‌کنند که دریافت و تحویل فرش‌ها از مهم‌ترین آنها است و باعث می‌شوند که افراد نیازی به حمل‌ونقل و جابجایی فرش‌ها نداشته باشند. در ادامه مطلب به بررسی مهم‌ترین نکات و موارد در مورد دریافت و تحویل فرش پرداخته می‌شود.

تحویل فرش از قالیشویی

اهمیت استفاده از شرکت قالیشویی

امروزه مردم به دلیل مشغله‌های کاری بسیار زیاد و همچنین محدودیت‌های فضا و مکان و کمبود آب نمی‌توانند همانند گذشته اقدام به شستن فرش‌ها بکنند و به همین دلیل شرکت‌های قالیشویی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. استفاده از خدمات این شرکت‌ها مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • افراد می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.
 • بهترین قالیشویی برای رفاه بیشتر مشتریان خود خدماتی همچون مشاوره، حمل‌ونقل رایگان، امکان سفارش گیری آنلاین، دریافت و تحویل فرش در محل و … ارائه می‌کند.
 • نیازی به صرف زمان و انرژی زیادی ندارند.
 • عملیات شستشوی فرش‌ها توسط نیروهای متخصص و تجهیزات و دستگاه‌های مدرن انجام می‌شود.
 • در صورتی که فرش‌ها نیاز به تعمیر، ترمیم و … داشته باشند توسط نیروهای متخصص انجام خواهد شد.

مهم‌ترین نکات در تحویل فرش‌

هرچند که امروزه می‌توان از روش‌های مختلف خانگی و مواد مختلف برای پاک کردن آدامس از روی فرش و تمیز کردن انواع لکه‌ها استفاده می‌شود اما بهترین و مطمئن‌ترین روش برای تمیز کردن فرش‌ها استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی است. استفاده از خدمات این شرکت‌ها خصوصاً دریافت و تحویل فرش‌ها مخصوصاً فرش‌های دستبافت می‌تواند حساسیت‌های خاص خود را داشته باشد. از مهم‌ترین نکاتی که در دریافت و تحویل فرش باید به آنها توجه داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افراد قبل از آنکه فرش‌های خود را به نیروهای قالیشویی تحویل بدهند باید از اعتبار، سابقه و میزان تخصص و تجربه نیروهای آن مطمئن باشند.
 • قبل از تحویل فرش‌ها به شرکت‌های قالیشویی حتماً باید در مورد هزینه‌های شستشوی اطلاعات کاملی دریافت کنند.
 • قبل از آنکه فرش‌ها به نیروهای قالیشویی تحویل داده شود باید اطلاعات کاملی در مورد آلودگی‌های موجود در آن، آسیب‌ها و خسارت‌های فرش و … به نیروهای قالیشویی داده شود تا به بهترین شکل ممکن شسته شده و تعمیر و ترمیم شود.
 • از دیگر نکاتی که قبل از تحویل فرش به قالیشویی ها باید دانست روش‌ها و نحوه شستشوی آن است. افراد باید حتماً اطلاعات دقیق و کاملی در مورد نحوه شستشوی فرش از نیروهای قالیشویی دریافت کنند. هر کدام از انواع فرش‌های ماشینی و دستبافت با روش‌های مختلفی شسته می‌شوند و هر کدام می‌توانند حساسیت‌های خاص خود را داشته باشند. روش شستشوی فرش می‌تواند در مواردی مانند تمیز شدن لکه‌ها، تداخل رنگ‌ها، تغییر رنگ و … تأثیر قابل توجهی داشته باشد.
 • حتماً باید در زمان تحویل فرش‌ها به نیروهای قالیشویی باید رسید دریافت شود.

نکاتی درباره دریافت فرش از قالیشویی

مهم‌ترین نکات در زمان دریافت و تحویل فرش از قالیشویی

بعد از آنکه فرش‌ها تحت شرایط گفته شده به نیروهای قالیشویی تحویل داده شد برای شستشو به کارخانه انتقال داده می‌شود. عملیات شستشو مانند جارو کردن، لکه‌گیری، خیس کردن، شستشو، آبکشی و خشک‌کردن نهایی توسط دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و همچنین نیروهای متخصص انجام می‌شود و چنانچه به تعمیر و ترمیم نیاز داشته باشد ترمیم می‌شود. در زمانی تحویل گرفتن فرش از قالیشویی ها بعد از شستشو لازم است که به نکات مهمی توجه شود که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • اولین نکته در دریافت فرش‌ها مطابقت دادن فاکتور و تحویل فرش‌ها است چرا که امکان دارد فرش‌ها جابجا شوند.
 • در زمان تحویل گرفتن فرش باید کاملاً بررسی شود که تمامی لکه‌های آنها به خوبی تمیز شده باشد.
 • بعد از دریافت فرش باید بررسی شود که به خوبی خشک شده باشد چراکه رطوبت می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل خراب شدن فرش باشد.
 • فرش‌ها باید از نظر آسیب دیدگی کاملاً بررسی شوند چرا که ممکن است نیروهای قالیشویی به صورت ناخواسته باعث آسیب دیدن فرش‌ها شوند.
 • بعد از دریافت فرش از قالیشویی بهتر است که بعد از پهن کردن فرش و قبل از استفاده از آن با استفاده از جاروبرقی آن را دوباره جارو کشید.

انتخاب قالیشویی برای شستن فرش

با توجه به آنکه کارخانه‌های قالیشویی امروزه یک کسب‌وکار پرسود هستند بسیاری از افراد به این حوزه ورود کرده‌اند و خدمات مختلفی به مشتریان خود ارائه می‌کنند. برای انتخاب یک قالیشویی مناسب لازم است که افراد به نکات و فاکتورهای مختلفی توجه داشت که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 • کارخانه‌های قالیشویی باید دارای مجوزهای رسمی بوده و زیر نظر اتحادیه قالیشویان فعالیت کنند.
 • این شرکت‌ها باید از تجهیزات و امکانات مدرن و به‌روز استفاده کنند تا بتوانند فرش‌ها را به بهترین شکل ممکن شستشوی دهند.
 • شرکت‌های قالیشویی باید بتوانند خدمات متنوعی همچون شستشوی فرش، مبلمان، موکت و … ارائه کنند و حتی خدمات در محل نیز داشته باشند.
 • این شرکت‌ها باید از نیروهای متخصص برای شستشو، تعمیر، حمل‌ونقل و … برخوردار باشند.
 • یک شرکت باید از ماشین‌آلات مناسبی برای حمل‌ونقل فرش‌ها برخوردار باشد.
 • قیمت‌ها و هزینه‌های قالیشویی باید بر اساس قیمت‌های مصوب اتحادیه قالیشویان باشد.
 • این شرکت‌ها باید بتوانند در موارد مختلفی مانند علت لول شدن فرش، تمیز کردن انواع لکه‌ها، نحوه تعمیر و ترمیم فرش، نحوه مراقبت و نگهداری و … به مشتریان خود مشاوره بدهند.

تحویل فرش به قالیشویی

جمع‌بندی نهایی

امروزه افراد به دلیل داشتن مشغله‌های کاری زمان بسیار کمی برای انجام کارهایی همچون شستشوی فرش دارند. همچنین شستن فرش‌ها می‌تواند انرژی و هزینه‌های زیادی در بر داشته باشد به همین دلیل از خدمات شرکت‌های قالیشویی استفاده می‌کنند. در زمان دریافت و تحویل فرش‌ها لازم است که به نکات مختلفی توجه شود که مهم‌ترین آنها بررسی فرش‌ها از نظر آسیب دیدگی، نحوه شستشوی فرش‌ها، نحوه حمل‌ونقل و … هستند.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
تماس 1442