اعلاشویی فرش به چه معناست؟

اعلاشویی فرش به چه معناست؟

اعلاشویی فرش یکی از خدمات ویژه‌ای است که قالیشویی نوین به مشتریان ویژه خود ارائه می‌کند. اعلاشویی با شستشوی معمولی فرش تفاوت دارد و در آن از مواد مخصوص استفاده می‌شود. همچنین فرش‌های ارزشمند مشتریان در این شیوه شستشو در دو نوبت شسته می‌شوند. در این مقاله این خدمت قالیشویی نوین را با همدیگر مرور کرده و تفاوت آن را با شستشوی معمولی فرش برای شما توضیح می‌دهیم.

اعلاشویی فرش با شستشوی معمولی چه تفاوتی دارد؟

اولین و بارزترین تفاوت بین اعلاشویی و شستشوی معمولی فرش در تعداد دفعات شستن فرش است. در شستشوی معمولی فرش یک بار شسته می‌شود، اما در اعلاشویی به خواست مشتری این کار دو بار انجام می‌شود. در فرش‌هایی که مدت زیادی است شسته نشده‌اند و یا در معرض رفت و آمد زیادی هستند، نیاز به دفعات شستشو بیشتر احساس می‌شود. همچنین افرادی که حیوان خانگی در منزل نگهداری می‌کنند یا کودک نوپا در خانه دارند نیز تمایل به اعلاشویی فرش خود دارند.

عامل تفاوت دیگر شوینده‌هایی است که در اعلاشویی به کار می‌روند. در این شیوه با استفاده از نرم‌کننده‌های مخصوص فرش، نرمی و لطافت اولیه فرش به آن بازگردانده شده و فرش‌های زبر و سخت، نرم می‌شوند. مایعاتی که در شستشوی فرش به شیوه اعلاشویی به کار می‌روند به حفظ کیفیت فرش کمک کرده و عمر بیشتر آن را تضمین می‌کنند. در این روش در صورت لزوم، سفیدشویی و همچنین لکه‌برداری از فرش نیز برای مشتریان خاص و ارجمند قالیشویی نوین صورت می‌گیرد.

مراحل اعلاشویی فرش چه هستند؟

در مرحله اول اعلاشویی، فرش مانند شیوه معمولی شسته می‌شود، با این تفاوت که در این روش از مواد شوینده مرغوب‌تر و نایاب‌تر استفاده می‌گردد. تمام تلاش متخصصین نوین این است که هیچ‌گونه آسیبی به بافت و رنگ فرش وارد نشود. در مرحله بعد عملیات لکه‌برداری انجام می‌شود. در این عملیات وجود هرگونه لکه روی فرش توسط کارشناسان با دقت بررسی می‌شود و در صورت لزوم هر نوع لکه چربی، چای، لاک ناخن و… با مواد مخصوص پاک می‌شوند.

در مرحله آخر تار و پود فرش با مواد مخصوص براق شده و برای خشک کردن فرش نیز از اتوپرس‌های مخصوص اتوکشی و خشک کردن فرش استفاده می‌شود. در انتها فرش با بسته‌بندی شیک در درب منزل تحویل داده می‌شوند.

هزینه اعلاشویی در قالیشویی

عوامل مختلفی در هزینه اعلاشویی نقش دارند. برای مثال ابعاد فرش، نوع بافت و جنس آن در اعلاشویی اثرگذارند. نوع مواد شوینده‌ای که در اعلاشویی به کار می‌روند به علت مرغوبیت و نایابی باعث می‌شود که قیمت این خدمت نسبت به خدمات شستشوی معمولی قالی بیشتر باشد. همچنین شستن چند باره قالی، در کنار لکه‌بری و سفیدشویی نیز در هزینه اعلاشویی اثرگذار خواهند بود.

خدمات اعلاشویی قالیشویی نوین یکی از خدمات محبوب این مجموعه است که مورد استقبال مشتریان حساس و ویژه این مرکز قرار گرفته. مشتریانی که فرش‌های اعلای دستباف و ابریشمی دارند، ترجیح می‌دهند فرش آن‌ها با شیوه اعلاشویی مجموعه نوین با دقت و وسواس بیشتری شسته شود. مجموعه قالیشویی نوین با احترام به سلیقه و درخواست مشتریان وفادار خود این خدمات را برای بهبود رفاه حال مشتریان ارائه می‎کند.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x