پرده شویی در منزل یا قالیشویی

پرده شویی در منزل یا قالیشویی

با نزدیک شدن به سال نو و خانه‌تکانی عید پرده شویی به یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها تبدیل می‌شود. پرده‌ها نقش مهمی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون منزل دارند و یک خانه معمولی با داشتن پرده‌هایی دلربا زیبایی دو چندانی پیدا می‌کند. قرارگیری پرده‌ها در کنار پنجره موجب شده تا بیش از سایر لوازم خانه در معرض آلودگی باشند، بخصوص در منازلی که در محله‌های شلوغ و پر رفت و آمد شهر قرار دارند. به همین دلیل شستن آن‎ها حداقل سالی یکبار ضرورت دارد.
عامل دیگر آلودگی در پرده‌ها تماس حیوانات خانگی است. تار و پود پرده‌ها محل مناسبی برای جذب موی حیوانات خانگی و واکنش‌های آلرژیک است. بسیاری از این گرد و غبار از پرده‌ها به مبلمان و فرش و سایر لوازم خانه منتقل شده و موجب آلودگی محیط منزل می‌شود. پرده شویی کاری سخت و پردردسر است و نکات ریز و مهمی دارد که باید پیش از انجام آن حتما رعایت شوند. در این مقاله ضمن ارائه اطلاعاتی مفید در خصوص پرده‌ها، پرده شویی در منزل با قالیشویی مقایسه می‌شود.

نکات مهم در پرده شویی

پرده‌ها انواع مختلفی دارند، پرده زبرا، لوردراپه و توری همه از انواع پرده‌ها هستند. ضرورت دارد که برخی نکات پیش، هنگام و پس از شستن پرده حتما مد نظر قرار گیرند. برای مثال مهم است که پیش از شستن پرده به جنس آن دقت شود و عملیات شستشو مطابق با جنس این کالا انجام گردد. همچنین مواد شوینده‌ای که برای شستن پرده به کار می‌روند نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. دمای آب نیز از دیگر عواملی است که باید حتما هنگام شستن پرده مد نظر قرار گیرد.
اما از جمله عواملی که پس از پرده شویی باید مورد توجه قرار گیرد، نصب پرده به شکل اولیه و صحیح آن است. معمولا پیش می‌آید که پس از شستن پرده هنگام نصب آن به مشکل برمی‌خوریم. علت آن نیز فراموش کردن شکل پرده پیش از شستشوی آن است.

برخی از افراد با گرفتن عکس از پرده سعی می‌کنند آن را به شیوه قبلی نصب کنند، اما باز هم هنگام چین دادن و دکور آن با مشکل مواجه می‌شوند. زمانی که این کار به قالیشویی سپرده می‌شود، نصاب‌های متخصص به کمک ما می‌آیند.

پرده شویی در منزل

پرده شویی در قالیشویی

در بسیاری از موارد خانم‌ها شکایت دارند که چرا پس از پرده شویی ، شکل و ظاهر پرده تغییر کرده است. گاهی نیز بعد از شستشوی پرده، این کالای ارزشمند دیگر رنگ و لعاب سابق را نداشته و کهنه به نظر می‌رسد. در دیگر موارد پس از شستن پرده آن است که امکان سرهم بندی مجدد آن برای افراد ممکن نیست. مهم است که برای پرده شویی از مواد شوینده مناسب با جنس پارچه پرچه استفاده شود که امکان لکه‌بری بالایی نیز داشته باشند.
مواد اسیدی بخاطر برخورداری از سفید‌کننده‌های قوی به داخل بافت پارچه نفوذ کرده و استحکام آن را از بین می‌برند. همچنین در بسیاری از موارد خانم‌ها پس از شستن پرده متوجه کدر شدن پارچه آن می‌شوند که انگار غبار گرفته است. علت آن نیز استفاده از مواد اسیدی است. برای همین بهتر است برای پرده شویی از مواد غیراسیدی استفاده شود. جنس انواع پرده نیز در استفاده از مواد شستشو اثرگذار است و مهم است پرده ساتن، توری، نخی و یا پلاستیک مطابق با اصول استاندارد شسته شوند.

شستن انواع پرده

در پرده‌های توری استفاده از سفیدکننده اسیدی باعث کش آمدن پرده می‌شود. همچنین برای شستن پرده‌های توری، حریر، ساتن و نخی باید از آب سرد استفاده شود. بهتر است بخاطر جنس ظریف پرده حریر، این مدل در ماشین شسته نشوند و در تشت آب سرد با صابون مخصوص عملیات پرده شویی انجام شود. اما پرده‌هایی همچون پلاستیک و سینتیک هم با دست و هم با ماشین لباسشویی قابلیت شستشو دارند.

مهم است که حتما در شستشوی آن‌ها از آب سرد استفاده شود.
پرده‎‌هایی از جنس کشمیر، پشمی و ترمه قابلیت شستشو در منزل نداشته و به علت جنس خاصی که دارند باید حتما در قالیشویی شسته شوند. پرده‌های مخمل نیز بخاطر جنس حساس مخمل قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی و یا اتو کشیدن ندارند و باید توسط متخصصین در مراکز قالیشویی شسته شوند.

پرده شویی در قالیشویی

مواد شوینده‌ای که در قالیشویی برای شستن پرده به کار می‌روند، مخصوص بوده که در بازار برای عموم موجود نیستند، همچنین متخصصین قالیشویی می‌دانند که با توجه به جنس پرده از چه موادی استفاده کنند و یا تنظیم دمای آب به چه صورت باشد که پرده کهنه نشود و یا آسیب نبیند. اهمیت پرده‌ها در زیبایی و دکوراسیون خانه موجب می‌شود که عملیات شستشوی آن‌ها به مرکزی مطمئن سپرده شود تا در وقت، هزینه و انرژی خود صرفه‌جویی کنیم.
در مراکز قالیشویی با برخورداری از امکانات و دانش لازم در شستشوی پرده، این کار به شیوه اصولی انجام می‌شود. متخصصین قالیشویی آموزش‌های لازم برای باز کردن و نصب مجدد انواع پرده را دیده‌اند. مشتریان تنها لازم است از طریق وبسایت و یا با تماس به مرکز قالیشویی از متخصصان آن درخواست کمک کنند. آنگاه در کمترین زمان ممکن مامورین به مرکز اعزام شده و با دقت پرده را باز کرده و پس از انجام عملیات پرده شویی نیز آن را به شیوه درست تزئین کرده و نصب می‌نمایند.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
Call Now Buttonتماس 1442
0
نظرتو به ما بگوx
()
x