پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد؟

پاف مبل‌ها ابزاری کاربردی برای تزیینات خانه و زیبایی بیشتر دکوراسیون هستند. این ابزار استفاده کاربردی نیز دارند و آن‌ها را می‌توانید در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید.

پاف مبل‌ها از ابر، چوب و پارچه تشکیل می‌شوند و در مدل‌های ساده و تجملاتی به فروش می‌رسند. این ابزار نتیجه تلاش هنرمندانی هستند که ساعت‌ها وقت خود را می‌گذارند تا با ترکیب چوب‌ها و ابر‌ها با یکدیگر و تزئین پارچه‌ها روی آن‌ها پاف‌های زیبایی بسازند.

شما می‌توانید بر اساس دکوراسیون خانه‌تان یک یا چند پاف مبل زیبا برای خانه‌تان بخرید و علاوه‌بر استفاده از آن‌ها به‌عنوان صندلی میز آرایش، جلومبلی و …، به خانه‌تان جلایی بیشتر ببخشید و محیط آنجا را جذابتر و دلنشین‌تر کنید.

پاف مبل چیست؟

برای آشنایی با پاف مبل یا در زبان انگلیسی Pouf ابتدا بگذارید گذشته‌ها را به یادتان بیاوریم، همان زمان‌ها که به خانه مادربزرگ و پدربزرگ دعوت می‌شدیم. در آن زمان دور تا دور خانه‌های قدیمی را پشتی‌هایی با نقش و نگار‌های مختلف پر کرده بودند. مابین این پشتی‌ها نیز بالشتیک‌های نرمی وجود داشت که افراد می‌توانستند به آنها تکیه کنند. آن‌ها زمان ما به خانه بزرگتر‌ها می‌رفتیم، به این بالشتک‌ها تکیه می‌دادیم و ساعت‌ها مشغول صحبت و گفتگو با دیگران بودیم. پاف‌ها مدل امروزی‌تر همین بالشتک‌ها هستند.

هر چند بالشتک‌های شاه‌نشین‌های قدیمی خانه را سنتی و کلاسیک نشان می‌دهد، اما پاف‌ها با ظاهری خاصشان باعث مدرنتر به‌نظررسیدن خانه می‌شوند.

پاف‌ها از مقاومت بالایی برخوردارند، برای همین قابلیت تحمل وزن زیاد را دارند و خم به ابرو نمی‌آورند. این وسایل زیبا با مبلمان، میز، کمد، تخت‌خواب و سایر وسایل خانه ست می‌شوند و هارمونی بسیار زیبایی را در نمای خانه‌تان به‌وجود می‌آورند.

توجه داشته باشید که به هنگام شستشوی مبل شستن این پاف ها را نیز فراموش نکنید.

تاریخچه پاف مبل

به پاف مبل‌ها Ottoman نیز می‌گویند که این اسم به حکومت عثمانی اشاره دارد. در زمان حکومت عثمانی از پاف مبل‌ها به‌منظور راحتی هر چه بیشتر شاهان و شاهزاده‌ها استفاده می‌شد. در واقع خدمتکاران این وسیله‌های کوچک و راحتی را جلوی صندلی‌ها می‌گذاشتند تا اشراف‌زادگان استراحتی تمام‌به‌عیار داشته باشند.

اروپایی‌ها از زمانی که مرز‌های حکومت عثمانی را در هم نوردیدند، از این زیرپایی‌ها ایده گرفتند و انواع پاف‌ها را تولید‌کردند. هم‌اکنون در بسیاری از کشور‌های جهان هنوز هم این ابزار را با نام Ottoman می‌شناسند، چرا که یادگاری از حکومت عثمانی‌ها هستند.

پاف مبل

آشنایی با انواع پاف مبل

انواع Pouf مبل چیست و به چه کاری می‌آیند؟ در ادامه لیستی از انواع این ابزار زیبا و دکوری را می‌آوریم و در مورد کارایی و عملکرد آن صحبت می‌کنیم:

Pouf پایه فلزی

پاف‌های پایه فلزی معمولاً برای تکمیل مبلمان اداری یا دکوراسیون خانه استفاده می‌شوند، چرا که ظاهری زیبا و امروزی دارند. این وسایل با پایه‌های بلندشان می‌توانند با وسایل دیگرتان ست شوند و هارمونی زیبایی به‌وجود بیاورند.

پاف 3 پایه

از این وسایل می‌توانید به‌منظور صندلی آرایشتان استفاده کنید. همچنین امکان استفاده از این Pouf‌ها به‌عنوان زیرپایی نیز وجود دارد.

Pouf نیمکتی

Pouf نیمکتی ابعاد نسبتاً بزرگی دارد، بنابراین نه‌تنها به‌عنوان مبلمان چندنفره قابل استفاده است، بلکه حتی از آن می‌توانید به‌جای میز اداری مدرن یا میز ناهارخوری نیز استفاده کنید.

پاف 4گوش

اگر به فکر خرید عسلی‌های زیبا و مدرن هستید، پیشنهاد ما به شما پاف‌های 4گوش هستند که سایز بزرگی دارند و امکان قراردادن وسایل مخلتفتان را روی آن‌ها دارید.

Pouf استوانه‌ای

به این ابزار پاف کپسولی نیز می‌گویند که ظاهری بسیار زیبایی دارند و برای دکوراسیون خانه یا محیط کار مناسب هستند. Pouf استوانه‌ای احساس صمیمیت را بین افراد بیشتر می‌کند. شما می‌توانید برای اهداف مختلف مثل زیرپایی، صندلی و … از این Poufها استفاده کنید.

پاف چستر

پاف‌های چستر با هنر لمسه‌دوزی زیباتر می‌شوند. این مدل از Pouf‌ها را می‌توانید برای تکمیل دکوراسیون امروزی خانه یا محل کارتان به‌عنوان پاتختی یا صندلی استفاده کنید.

Pouf بدون پایه

پاف‌های بدون پایه همه‌کاره هستند و از آن می‌توانید انتظار‌ات زیادی داشته باشید. این وسیله همانطور که از نامش پیداست بدون‌پایه تولید می‌شود و به محیط ظاهری صمیمانه و دلپذیر می‌بخشد.

پاف جعبه ای

اگر می‌خواهید از Pouf‌ها استفاده بیشتری ببرید و وسایل مختلفتان را داخل آن‌ها نگهداری کنید، پیشنهاد می‌دهیم به‌سراغ مدل‌های جعبه‌ای بروید. این وسیله‌ها محفظه‌ای بزرگ دارند و به‌راحتی می‌توانید وسایل مختلف‌تان را داخل آنها بگذارید.

 

Pouf صندلی

این وسایل نیز به‌عنوان صندلی یا مبل استفاده می‌شوند و بهترین گزینه برای جلوی میز آرایش هستند.

کاربرد پاف مبل

کاربرد پاف مبل چیست

پاف مبل‌ها کاربرد‌های مختلفی دارند و صرفاً به یک منظور خاص استفاده نمی‌شوند. گاهی از این ابزار برای قراردادن وسایل مختلف استفاده می‌کنیم و گاهی نیز خودمان روی آن‌ها می‌نشینیم. در ادامه درباره مهمترین کاربرد‌های پاف مبل‌ها می‌گوییم:

صندلی میز آرایش

آیا تا به امروز به این فکر کرده بودید که به‌جای صندلی‌ها معمولی، از پاف‌ها استفاده کنید؟ این صندلی‌ها نمای اتاق‌تان را زیباتر می‌کنند، البته به شرط اینکه با سایر وسایل اتاق به‌خصوص میز آرایش ست باشند و با آن‌ها هارمونی زیبایی را به‌وجود بیاورند.

میز جلو مبلی

پاف مبل‌ها به‌دلیل زیبایی چشم‌نوازشان قابلیت استفاده به‌عنوان جلومبلی را دارند. بنابراین در صورت تمایل به دکوراسیون‌های امروزی‌تر، به‌جای خرید جلو مبلی‌های ساده به‌سراغ این ابزار بروید که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند.

تولیدکننده‌ها پاف مبل‌ها را با سطوح صاف تولید می‌کنند؛ بنابراین نیازی به نگرانی بابت افتادن یا ثابت نماندن وسایل روی آن‌ها نیست.

انبارکردن وسایل مختلف

تولیدکننده‌ها معمولاً داخل پاف‌ها محفظه‌ای به‌وجود می‌آورند تا بتوانید وسایل مختلفتان را داخل آنجا قرار دهید. بنابراین اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید و جای زیادی برای انبار‌کردن وسایلتان ندارید، روی این ابزار ساده، زیبا و کاربردی حساب باز کنید. در واقع امکان قراردادن انواع پتو، بالشت و … داخل پاف‌ها وجود دارد.

Pouf بهترین گزینه برای انبار‌کردن کتاب‌ها نیز است. محفظه این ابزار معمولی به‌صورت مربعی یا مستطیلی با سطحی صاف ساخته می‌شود. بنابراین اگر کتاب‌ها را داخل آن بگذارید، احتمال تا خوردن، پاره شدن برگه‌های کتاب و مشکلات دیگر به حداقل می‌رسد.

مبلمان خانه

اگر مبلمان خانه‌تان را سفارش داده‌اید، اما هنوز در خانه فضای خالی وجود دارد، می‌توانید از پاف مبل برای پر‌کردن جای خالی محیظ استفاده کنید. پاف‌ها نرمی و راحتی خاصی دارند و معمولاً هم سطح با مبل‌های استاندارد هستند؛ بنابراین امکان استفاده از آنها به‌عنوان مبل نیز وجود دارد.

شما می‌توانید با سفارش پاف‌های چستر و نرم در زمانی که تعداد مهمانانتان نیز بیشتر است، تعداد مبلمان را افزایش دهید تا آن‌ها روی زمین ننشینند.

زیرپایی

دوست دارید حس‌وحال شاهان عثمانی را تجربه کنید؟ پس مبل Pouf را به‌عنوان زیرپایی جلوی مبل‌ها و نشیمنگاه‌های اصلی خانه‌تان بگذارید. اکنون کافیست روی سطح نشیمن بنشینید و پا‌هایتان را روی این ابزار بگذارید. استفاده از پاف به‌عنوان زیرپایی باعث می‌شود خستگی‌هایتان کاملاً برطرف شوند و حس‌وحال بهتری حین استراحت‌کردن داشته باشید.

پا تختی

آیا در کنار تختتان پاتختی ندارید؟ می‌توانید از پاف‌ها به‌عنوان جایگزینی برای پاتختی‌ها استفاده کنید.

شما نه‌تنها امکان قراردادن وسایل مختلفتان را روی پاف‌ها دارید، بلکه می‌توانید از محفظه داخلی آنها برای نگهداری شارژر، هدفون و سایر وسایل کاربردی‌تان استفاده کنید.

جنس الیاف پاف ها

جنس الیاف پاف چیست و از چه متریالی برای دوخت این ابزار استفاده می‌کنند؟ در ادامه انواع پارچه‌های کاربردی برای تزیین و ساخت Pouf‌ها را معرفی می‌کنیم:

Pouf بافتنی و سنتی

پاف‌های سنتی با پارچه‌های گل‌دار یا نقش و نگار‌های مختلف تولید می‌شوند. پارچه به‌کاررفته در این ابزار معمولاً ساخت دست است و هنرمندان حرفه‌ای آنها را می‌دوزند. از آنجا که پارچه پاف‌ها ساخت دست است، قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های مشابه دارند.

برخی از هنرمندان این وسایل را صرفاً به‌عنوان دکوری می‌دوزند و اشکال زیبایی به آن‌ها می‌دهند. این نوع از Pouf‌ها نیز به‌دلیل زیبایی منحصربه‌فردشان طرفداران زیادی دارند.

عکس پاف مبل

پاف پارچه ای

هنرمندان معمولاً پاف‌ها را با پارچه‌های مخصوص مبل‌سازی یا پارچه‌های مخملی تولید می‌کنند. برخی از تولیدکننده‌ها برای زیبایی بیشتر این ابزار روی پارچه‌های آن‌ها ریسه‌های بسیار زیبا یا دکمه قرار می‌دهند. از لحاظ قیمت نیز این ابزار قیمت مناسبتری نسبت به نمونه‌های مشابه دارند.

Pouf چرم

این پاف‌ها از پارچه‌های چرم تولید می‌شوند و امکان استفاده از آن‌ها به‌عنوان صندلی یا مبل وجود دارد. از آنجا که این ابزار را با چرم می‌سازند، بنابراین از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند و تا مدت‌ها عمر می‌کنند.

با پاف مبل ها دکوراسیون خانه تان را متحول کنید

پاف مبل‌ها ابزار دکوری و کاربردی بسیاری زیبایی هستند که دنیای دکوراسیون را متحول کرده‌اند و به‌عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل دکوری در خانه استفاده می‌شوند. در این مطلب به‌طور کامل درباره کاربرد Pouf و ویژگی‌های آن صحبت کردیم. اکنون با اطلاعات کامل می‌توانید برای خرید این مبل راحتی و زیبا اقدام کنید و آن را به خانه‌تان بیاورید. لازم به ذکر است برای تمیز کردن و شستشوی مبل ها بهتر است به قالیشویی مراجعه کنید.

2 3 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
تماس 1442