مقالات آموزشی قالیشویی نوین

فاصله شستشوی فرش در سال

By دی 3, 1398همه مطالب
Carpet wash per year
برای این که زمان شستشوی فرش خود را بدانیم لازم است به نکاتی توجه کنیم. کثیف شدن فرش برای هر مکانی متفاوت است. در این مقاله می‌خواهیم فاصله شستشوی فرش در سال را بدانیم.
شما بسته به نوع و میزان آلودگی باید فرش خود را شستشو دهید. با یک تماس چند دقیقه‌ای با قالیشویی ، کارشناسان حمل به مکان مورد نظر شما رجوع می‌کنند و بر طبق خواسته شما خدمات شستشو را یادداشت می‌کنند تا آن را به همراه فرش به کارخانه قالیشویی تحویل دهند.
فاصله شستشوی فرش برای همه خانه‌ها یکسان نیست. شما باید بر اساس میزان رفت و آمد، منطقه زندگی، شرایط آب و هوایی و … میزان آلودگی را بسنجید. اما به صورت کلی بهتر است حداقل سالی یکبار فرش خود را شستشو دهید. اگر در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید که هوای آلوده شهر را بارهای تنفس کرده‌اید، به شستشوی بیشتری برای فرش خانه نیاز دارید.

شستشوی فرش در سال توسط قالیشویی

شستشوی فرش توسط قالیشویی‌ها کار را برای ما بسیار آسان کرد. در زندگی‌های آپارتمانی امروزی امکان شستشوی فرش را در محل زندگی خود نخواهیم داشت. اگر هم چنین امکانی را نداشته باشیم، به دلیل محدودیت فضا، امکان شستشوی اصولی فرش را نداریم. بعد از این مرحله هم باید به فکر خشک شدن فرش باشیم.
آیا فرزند کوچک یا سالمندی در خانه دارید؟ خانه‌هایی که کودک خردسال در آن زندگی می‌کنند نیاز به نظافت بیشتری خواهند داشت. کودک به دلیل این که آموزش و تجربه کافی برای خوردن غذا ندارد با هر بار غذا خوردن ممکن است فرش خانه را کثیف کند. در این صورت بعد از 3 وعده غذایی باید زمانی را برای تمیز کردن فرش در نظر بگیرید.
روند شستشوی فرش امروزه به قدری آسان شده که شما تنها باید زحمت هماهنگی و جمع کردن فرش خود را بکشید. اما اگر در روزهای پایانی سال تصمیم به شستشوی فرش خود گرفتید، احتمال این که برای تحویل فرش شما تاخیر به وجود آید، زیاد است. می‌توانید برای شستشوی فرش خود و جلوگیری از بروز چنین مشکلی بعد از عید یا ماه‌های دیگر سال اقدام کنید.

نظافت خانگی خیلی مهم است

بله نظافت و رسیدگی خانه بسیار مهم است. بعد از شستشوی فرش در سال جاری، زمانی که فرش تمیز خود را در خانه پهن می‌کنید از همان ابتدا می‌توانید با رعایت و انجام چند کار فرش خود را تمیزتر نگه دارید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها این است که از روفرشی‌ها استفاده کنید. تنوع رنگ و طرح‌های روفرشی‌هایی که امروزه در بازار موجود است به سادگی می‌تواند با دکوراسیون شما متناسب شود.
برخی از مدل‌های روفرشی است که قسمت گوشه‌های آن به زیر فرش قرار می‌گیرد و با رفت و آمد از روی فرش جمع نمی‌شود.
یکی دیگر از راه‌های نظافت فرش این است که در صورت کثیف شدن فرش، همان لحظه برای از بین بردن لکه اقدام کنید. هر چقدر که در این موضوع سهل انگاری کنید باید زمان و انرژ بیشتری برای لکه برداری از روی فرش صرف کنید.
شاید همه اهالی خانه شما شاغل باشند و ساعاتی از روز کسی در خانه حضور پیدا نکند؛ اما با این وجود باز هم خانه شما به نظافت نیاز دارد. گرد و غبار بر روی فرش شما می‌نشیند و باعث بروز بیماری و حساسیت می‌شود. از همین رو توصیه می‌شود فرش‌های خود را هفته‌ای یک یا دوبار جارو برقی بکشید.
نگهداری از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه هم چالش‌هایی دارد. موی بدن این حیوانات هم مانند موی انسان در طول روز می‌ریزد و به دلیل جنسی که دارد می‌تواند باعث حساسیت‌های تنفسی شود. برای جلوگیری از این موضوع فرش خود را هر روز جارو برقی بکشید تا به سلامت خود و فرشتان کمک کنید.

پاسخ دهید