بهترین روش شستشوی فرش ماشینی

فرش‌ها یکی از لوازمی هستند که امروزه تقریباً در هر خانه‌ای یافت می‌شود و معمولاً در محیط و قسمتی از منزل قرار دارند که در معرض رفت و آمد بسیار بالایی است. این امر سبب می‌شود تا پس از مدتی استفاده از آن، دچار کثیفی شوند و نیاز به شستشو و تمیز کردن داشته باشند. فرش‌ها در دو نوع مختلف ماشینی و دستباف تولید و بافته می‌شود. شستن هر یک این فرش‌ها با یکدیگر متفاوت است. شستن فرش ماشینی نیز همانند شستشوی فرش دستباف نیاز به مهارت و تخصص دارد.

امروزه با توجه به آپارتمانی شدن ساختمان‌ها و عدم وجود فضای کافی و در صورت نداشتن وقت کافی، بهتر است شستن فرش ماشینی خود را به شرکت‌های قالیشویی بسپارید. ما در این مقاله از وب سایت قالیشویی نوین تلاش کردیم تا بهترین روش‌های شستشوی فرش ماشینی را در اختیار شما قرار دهیم تا شما عزیزان با مطالعه مطالب آن و به کارگیری این مطالب در زمان نیاز، عملکردی خوب و مناسبی را داشته باشید.

تمیز کردن فرش ماشینی

نکات و موارد مربوط به قبل از شستشوی فرش ماشینی

برای شستن انواع فرش ماشینی روش‌های گوناگونی وجود دارد و نیاز به آگاهی اطلاعات کافی دارد تا بدون این‌که به آن آسیبی وارد شود، به خوبی شسته شود. به عنوان مثال باید بدانید پیش از شستن فرش ماشینی نیز نکات و مواردی را رعایت کنید. یکی از این نکات توجه وجود فضا و مکان لازم جهت شستن فرش ماشینی است. مورد بعدی آن است که اگر قرار است فرش ماشینی خود را برای اولین بار بشویید، از عدم رنگ‌دهی آن اطمینان حاصل نمایید.

به منظور انجام این کار، پارچه‌ای مرطوب را روی سطح فرش بکشید تا از رنگ‌دهی یا عدم رنگ‌دهی آن مطلع شوید. مورد بعدی برای خشک کردن فرش است که باید فضایی شیب‌دار و سفت در نظر بگیرید. و روش و مورد مهمی که پیش از شستن فرش ماشینی باید به آن دقت کنید، این است که گرد و غبار و آلودگی روی فرش را پیش از شستن فرش ماشینی حتماً پاک و تمیز کنید.

بهترین روش برای شستن فرش ماشینی در منزل

برای شستن فرش ماشینی مراحل و قدم‌های مختلفی باید انجام بگیرد. مرحله اول بعد از تمیز کردن و از بین بردن گرد و غبار و جاروکشی، خیس کردن فرش، استفاده از مواد شوینده مناسب و خوب، استفاده از فرچه مناسب جهت شستن فرش ماشینی، آبکشی فرش به منظور از بین بردن کف روی فرش، پاروکشی فرش ماشینی و خشک کردن فرش می‌باشد که در ادامه به بررسی هر یک از این موارد می‌پردازیم. این موارد، روش‌هایی هستند برای شستن فرش ماشینی اما در صورت نداشتن فضا و مکان مناسب و نداشتن اطلاعات و آگاهی درست برای شستن فرش ماشینی خود بهتر است از بهترین قالیشویی کمک بگیرید تا با روشی اصولی و صحیح فرش‌ها شسته شود.

خیس کردن فرش اولین مرحله در شستن فرش ماشینی

اولین مرحله در شستن فرش ماشینی بعد از جاروکشی و از بین بردن گرد و غبار روی فرش، خیس کردن آن است. برای انجام این کار بهتر است از یک شلنگ استفاده نمایید و فرش خود را به صورت موازی خیس کنید. این کار را تا زمانی‌که تمام سطح فرش خیس شود، ادامه دهید. این عمل را به صورت رفت و برگشت و به صورت خط صاف ادامه دهید حتی اگر فرش ماشینی شما دایره‌ای یا بیضی شکل است باز هم با همین روش به خیس کردن آن بپردازید.

استفاده از مواد شوینده مناسب و خوب

مرحله دوم در شستن فرش ماشینی استفاده از مواد شوینده مناسب است. پس از خیس کردن فرش، ماده شوینده مناسب و مورد نظر را به آن اضافه نمایید. بهترین محلول و ماده شوینده برای شستن فرش ماشینی، استفاده از پودر دستی و کلر به همراه شامپو فرش است. این محلول در زمانی که فرش بسیار کثیف است و شما قصد شستن تمام آن را دارید، بسیار مناسب است و در غیر این صورت می‌توانید تنها از شامپو فرش برای شستن فرش ماشینی استفاده نمایید.

استفاده از فرچه مناسب برای شستن فرش ماشینی

مرحله بعد برای شستن فرش ماشینی، استفاده از فرچه مناسب است. به وسیله این فرچه مواد شوینده مناسب و مورد نظر را روی فرش پخش نمایید. برای استفاده از فرچه، حرکت آن باید به صورت بالا به پایین و برعکس باشد. عدم به کارگیری این حرکت در استفاده از فرچه سبب رسیدن آسیب به فرش می‌گردد. همچنین شستن ریشه‌های فرش را نیز می‌توان به وسیله فرچه انجام داد.

شستن فرش ماشینی

آبکشی فرش برای از بین بردن کف روی آن

مرحله بعدی در شستن فرش ماشینی، آبکشی آن است. برای انجام این کار می‌توانید همانند مرحله اول، از یک شلنگ و یا سطل استفاده نمایید و کف‌های روی فرش خود را به خوبی پاک و تمیز نمایید. این کار را نیز باید از بالا به پایین انجام دهید.

پاروکشی فرش مرحله‌ای برای شستشوی فرش ماشینی

پاروکشی فرش مرحله دیگری برای شستن فرش ماشینی است که برای پاک کردن آب از روی آن انجام می‌گیرد. این کار را به آن جهت انجام می‌دهند تا آب به عمق و بافت فرش نفوذ نکرده و رطوبت در آن باقی نماند. زیرا ماندگاری رطوبت و خیسی در فرش سبب زردی سطح فرش و ریشه‌های آن می‌گردد.

خشک کردن فرش

مرحله آخر در شستن فرش ماشینی، خشک کردن آن است. برای انجام این کار ابتدا فرش را لوله می‌کنیم و با هر بار لوله کردن پشت فرش را آب‌کشی نمایید.غ پس از اتمام کار و لوله کردن کامل فرش، آن را در یک محیط شیب‌دار قرار دهید تا آب باقی مانده از آن خارج شود و به طور کامل خشک شود. سپس آن را باز کرده و در برابر نور آفتاب قرار دهید تا کاملاً خشک شود.

جمع‌بندی نهایی

همان‌طور که در متن این مقاله به آن اشاره کردیم، برای شستن فرش ماشینی باید مراحل و مواردی را رعایت کرده و انجام دهید تا فرش شما به خوبی تمیز گردد. اما باید بدانید پیش از شستن فرش ماشینی گرد و غبار روی آن را به خوبی تمیز کنید. سپس اقدام به شستن فرش ماشینی خود نمایید. اما در صورت نداشتن آگاهی کافی و نداشتن مکان و فضای مناسب بهتر است انجام این کار را به قالیشویی معتبری بسپارید.

قالیشویی نوین یکی از قالیشویی‌های معتبر و شناخته شده است که با به کارگیری افرادی ماهر و متخصص و استفاده از دستگاه‌های پیشرفته اقدام به ارائه خدمات قالیشویی به مشتریان خود می‌نماید. این شرکت علاوه بر ارائه خدمات خود، راهنمای خرید فرش ماشینی مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام از قیمت‌ها با همکاران ما در قالیشویی نوین تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای
امتیاز دهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات
0
نظرتو به ما بگوx
Call Now Buttonتماس 1442